Výlet do Iron Bridge

15. října 2018 v 13:21 | DK |  Anglie - Birmingham
Anglie se pyšní několika památkami zapsanými pod UNESCO dědictvím. Jednou takovou je malý železný most, který se nazývá Iron Bridge. Počasí nám přeje, a tak pod záštitou sickdaye se vydáváme na další jednodenní trip.
Takto by to mělo vypadat

Cesta vlakem utíká vcelku dobře až na klimatizaci, díky které je rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou okolo 12°C. Po vystoupení a chvilce bloudění docházíme skrze rozestavěné nové nákupní centrum k autobusovému nádraží odkud jede přímý autobus do I. Bridge.

Náš řidič vlastnící papíry zhruba tak týden nás veze jako jediné pasažéry ve svém autobuse tak, že cesta připomíná jízdu na horské dráze. Několik vzatých obrubníků a dva smyky dokazují opět jen to co je tady v UK běžné a to: Don´t worry. Take it Easy!!!
Toto je realita (rekonstrukce)

Při vystoupení z autobusu jsme se nestačili divit. Zavíráme a otevíráme oči, zdali vidíme spíše nevidíme správně.
Most je rok v rekonstruci a je tak celý pod lešením. Jeho existenci dokládají pouze dvě informační tabule s fotkou mostu. A tak se sklopenýma ušima se projdeme alespoň po lešení a smutně kráčíme dolů městečkem. Po několika metrech se otáčíme a sedáme si do vyhlídlé restaurace. Zde po deseti minutách čekání na zahrádce, kdy se nic neděje se jdeme zeptat, jak to zde funguje s obsluhou a dozvídáme se nemilou zprávu. Konec servírování pokrmů před deseti minutami. Zvedáme kotvy a jdeme dále. Najdeme konečně malou restauraci, kde si objednáváme jeden z nejlepších burgerů a fish& chips. Dokonalé chutě a porce za pár liber nám tak spravují náladu a my si pochvalujem, jak dobře jsme si vyjeli na oběd. :)
Poslední obchůdek, který ve vesničce navštěvujem je prodejna ginů a whiskey nad autobusou zastávkou. Zde testujeme grepový a pomerančový gin. A já si dokupuji ještě ochutnávku whiskey Tomatina jelikož zní jako "tomejtou" :D aneb hláška dne během několika sekund je na světě.
Burger a Fish&Chips

Domů pak cesta probíhá celkem poklidně až na to, že vlak se poučil z chyby s klimoškou a tak ji pro jistotu vypnul tudíž nyní se teplota pohybovala o 12°C výše než byla teplota venkovní.
Cestu jsme přežili a doma nás pak čekalo pivko a smažené cibulové domácí kroužky :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama