Výlet do Dorsetu

15. října 2018 v 13:37 | DK |  Anglie - Birmingham
Našel náš čas si půjčit auto. A tak jsme si po dlouhém hledání na internetu vybrali auto od Europcar, jelikož jsou v pohodě s tím, že nemáme kreditní kartu, ale stačí jim karta debetní. Nutno ale podotknout, že anglická karta debetní což pro nás problém nebyl.

Auto jsme zamluvili a vyrazili v den naší cesty na letiště. Samotný proces půjčení auta probíhal přibližně 25 minut protože paní Halina, která nám auto půjčovala vypadala trochu zmateně. Nevím zdali to bylo pohledem na mě, jelikož to byla moje první zkušenost s půjčováním auta ale po necelé půlhodince si to štrádujeme na parkoviště do našeho nového auta Opel Mokka Eco.

Autíčkem jsme oba našeni jelikož se jedná o malé SUV nejblížeji podobnému českému Yetimu. Moje první půl hodina za volantem při přízení na opačné straně mě přivádí skoro až k infarktu. Nechybělo dlouho, a s brekem jsem vystoupil a klíčky zahodil co nejdál by to šlo. Asi se práte, proč? Ce je na tom, řídit na druhé straně silnice s volantem napravo? Samotné řízení po rovné silnici se nejeví být až tak složitým, problém nastává při provozu, a hlavně, problém č. 1 je kruhový objezd. A že angličané je mají zvláště v oblibě.
S prvními čtyřmi kruháči jsem měl celkem co dělat a to jsem netušil co nás čeká. Jeden, z největších kruháčů v Birminghamu jenž křižuje a nadjíždí nejednu dálnici. Tudíž, špatně odehneš a projedeš se o pár kilometrů navíc. Však posuďte sami z fotky že kruháč který má 4 pruhy není zrovna nejpřátelštější pro někoho, kdo si zrovna prvně sednul za volant na pravo.

Mapka pro představu našeho výjezdu z Airportu

A takto to nějak vypadá na kruháči v UK

Cesta po dálnici nebyla již tolik chaotická. Naše první zastávka byla ve Farm shopu poblíz gloucestru. Nákup dobrot na sebe nenechal dlouho čekat a po chvíli jsme byli dobří, a opět vyráželi na naší cestu na jih.
Naše nové autíčko :-)

Farmshop - Gloucester

Při cestě jsme ještě měli nějakou tu čůr pauzu kde nesmíme opomenout spálení se o kopřivu. Nic vážnějšího se však nestalo a tak jsme s klidem dorazili až do Weymouthu jenž byl naším cílem.
Jako první jsme jeli na Labutí farmu vzdáleonou cca 15 km od městečka. Cesta vedla skrze pole a krávy, a nutno říci že vozovka byla 3x lepčí než když v Česku postavá nový úsek D1.
Labutí farma

Z farmy jsme si to namířili na výběžek, kde se měl nacházet maják na konci útesu. Napoprvé jsme ho sice netrefily, jalikož jsme skončili ve slepe uličce.
Na podruhé jsme se sice přiblížili ale také ho netrefily, jelikož jsme skončili na farmě kde byly prasata, kozy a husy. A také skvělý výhled ma městečko a kamínkovou pláž.
Na potřetí jsme ho našli jelikož jsme použili pravdilo stále a pořád za nosem a tak jsme jej našli. HUráááááááá
Výhled na pláž a záliv

Maják

Cestou zpět jsme se zastavili u nekonečné kamínkové pláže kde jsme si prvně smočili i nohy v moři. Pravdou je, však jen to že se po šutrech nedalo skoro vůbec chodit. Ale i to jsme zvládli a dorazili se ubytovat do penzionu přes Airbnb. Pokojíček miniaturní, ale zato čistý a útulný. Co více si pro přespání přát že?

Večer jsme si šli oslavit a předat dárečky k našemu ročnímu výročí na pláž, kde jsme byli šikanováni nadvládou racků ale i to jsme přežili a tak jsme celý den zakončili v posteli s oříškami kešu.

Čachtání se večer v moři

Druhý den jsme vstali celkem brzy a to okolo sedmé, a po snídani v posteli jsem vyrazili na Durdle door jenž je skalní masiv zapsaný do dědictví Unesco. Protože jsme byli zde jako první naskytl se nám skvělá podívaná, bez jediného človíčka a tak jsme se mohli i vykoupat na punk v moři. Teplota moře nebyla asi jako v Řecku avšak na smočení a odfajfkování vykoupání se v moři to postačilo. Poté schnutí a opalovačka na pláži bez nikoho :-)
U auta si dáváme sváču a vyrážíme pěšky přes horu k dalšímu skalnímu útvaru. Není tolik okouzlující, jako první avšak podívaná je to stejně pěkná.

Pláž bez nikoho

Cestou domů jsme opět lehce zbloudili na parkoviště vzdálené asi 5 km od naší pláže, ale vš dobře dopadlo, do města jsme se opět vrátili, hezky ho prošli, dali si dlabanec v Lazy Gekonovi a poté se šli vyvalit na pláž. Půjčili jsme si i šlapadlo a dokonce se opět vykoupali i v moři. Cesta domů byla nakonec v poklidu ikdyž jsme tedy jen tak tak málem minuli jeden exit na dálnici. Nakonec úplně všechno dobře dopadlo, a výlet jsme uzavřeli se skvělými vzpomínkami v hlavě.
PS: dokonce dopadlo i vrácení a reklamace peněz, jenž nám byla ,,neprávem,, naúčtováno od Europcaru za nedoplnění benzínové nádrže v autě. Ale po měsící hádání se a urgování vše dopadlo dobře a tak nám i toto prošlo :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama