Výlet do Stratford-upon-Avon

29. března 2018 v 12:46 | DK |  Anglie - Birmingham
Dalším místem, které jsme v Anglii navštívili bylo městečko kde se narodil a které proslavil William Shakespeare.
Stratford-upon-Avon je městečko které by se něměl opomenout navštívit, pokud zde člověk tráví nějaký ten čas. Jedná se typické malé Anglické městečko, které má nespočet krásných baráčků, kostelíků a úžasných kanálů.
Vyjeli jsem ve 12:06 z Birminghamu a lehce před jednou jsme byli na nádraží v naší cílové stanici. To že jsme jěli jen za poloviční jízdu jelikož nám prodavač jízdenek místo dvou jízdenek naúčtoval jen jednu raději přeskočíme. ;) Jinak nezle také opomenout děcko dlabající sušenky ze země díky nezájmu své matky. o.O Jo, i to je Anglie. Volná výchova nadevše.
Od zastávky do městečka je to cca 10 minut pěšky volnou chůzí. Na náměstí byly akorát trhy, a tak se inspirujeme co koupit. Bohužel zde není nic co by člověka zaujalo natolik, aby objetoval své těžce vydělané peníze.
Od trhů se dostáváme na hlavní promenádu kde jsme překvapení množstvím malých školních výprav. Prolejzáme suvenýry a domeček kde žil W.S. Po procháce městečkem to směřujeme k vodním kanálům a do infocentra pro informace.
Shakespeare´s House
Nevětší bombou byla motýlí farma. Stovky motýlů, leguán, mravenci a jiná havět pojmenovaná Kolin nebo Gekon. :-O Prostě super. Pokud něko je v tomto městečku, musí navštívit ButerFly farm !!!
Hody
Po motýlech to máme namířeno do kostelu kde je pohřben W.S. avšak pohled na jeho hrobku za 2Ł nás neláká natolik a tak nám stačí kouknutí z dálky.
Holly Trinity Church
Na oběd zapadáme do jedné restaurace která se prezentuje jako Fish Restaurant a vypadá jak americké bistro z devadesátých lete které můžeme vidět v mnoha filmech. Já si dávám Fish & Chips + Mush peas což je velice dobré. Kamilčina pizza už tak skvělá není ale co, to se dá vynahradit. . . .
Večer odjíždíme kolem půl šesté. S čoko brownisem v kabelce.
Korunu všemu tomu dává vykopnutí z MHD. Důvod? Někdo vylil kávu na zem busu a bus není schopný pokračovat dále po své cestě. Jsme tak nucení čekat na další spoj.
Nakonec doma dáváme čaj a plánejema kam to pojedeme příště.
Tradiční, fish&chips s tatarkou a mačkaným hráškem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama