Podvodníci na Internetu

13. února 2018 v 13:42 | DK
Je tomu pár dnů, co mému otci přišel do schránky e-mail z emailové adresy faktury@moje.superfaktura.cz .
V tomto e mailu byla příloha, která otce vyzývala k zaplacení částky, která je v řádech cca. 11 000 Kč, za ukončení propagačních služeb.
Táta si nikdy nic takového neobjednával, a tak se rozhodl, že onu fakturu platit nebude. Proč také platit něco někomu, u koho si nic neobjednáte, vůbec ho neznáte, a vlastně na danou firmu ani není kontakt?
Abychom byli všichni v obraze, jedná se o firmu LENY PRINT s.r.o.

Je tomu pár měsíců, kdy můj otec obdržel fakturu od firmy, která po něm vyžadovala zaplacení částky v řádů tisíců, za služby. Službou bylo vymazání z dazabáze, do které se otec nikdy nepřihlásil ani o to nepožadoval. Tudíž, logicky, není možné vymazat člověka od někuď aniž by se tam sám přihlásil.
Tato firma, o které mluvím nyní se jmenovala ALBROAD s.r.o. (tato faktura byla doručena stejným způsobem, jakým byla doručena faktura od fi. LENY PRINT s.r.o.

Abych to celé zkrátil, v minulosti dostal otec ještě dvě faktury stejného typu a to od firmy MELTING LIE s.r.o. a od IRIZAR TRADE s.r.o , kdy se jednalo o výmaz z databáze která nebyla pořádně ani určena či idetifikována, jako například z portálu, který stál na faktuře www.doktore.cz (každý si můžete vyzkoušet o jakou databázi se jedná :-D ), nebo o další reklamní služby, které nikdy nebyly objednány ze strany otce.

Co je ale zajímavé? Buď lidi kteří se snažejí podvádět vážně myslí, že v době moderních technologií neumí nikdo s internetem, a podcenění bývá vždy to nejhorší co může člověk udělat, nebo s ním sami neumí a o to je to smutnější.

Při chvilce hledání se člověk dostane na pár jmen, která se neustále objevují ve všech firmách.
Prvním jménem, nebo spíš osobou, která se objevuje v historii každé firmy je pan Ing. Michal Kábrt, MBA
Při zjištění, kolik tento pán má na sebe registrovaných firem, resp. v kolika firmách fuguruje jeho jméno, se mi celkem zatajil dech. A přijde mi to jako veliká náhoda, aby shodou okolností figurovalo jeho jméno ve všech 4řech firmách, snažící se získat peníze, na které nemají žádný nárok.
Druhým jménem které v těchto firmách také často figuruje je pan Petr Dvořák. Ten se objevuje v historii všech firem kromě firmy ALBROAD s.r.o. . Pravdou je, že i tento člověk má celkem bohatou firemní listinu.

Když jsem se poté ještě třeba podíval na adresu, kde některé z firem udávají své sídlo, byl jsem překvapen.
Na adrese Na Folimance 2155/15, Vinohrady, Praha 2 sídlí 812 práfnických osob. Čemu jsem se také divil, že dům je vedený jako bytový dům. :-O
A na adese Lidická 700/19, 602 00 Brno - Veveří sídlí dokonce 1 156 firem. Stejně jako předtím, se jedná o bytový dům se 14 byty a 4 podlažími. Zajímavostí ale je, že jedním z vlastníků je Simply Office s.r.o., která velice často figuruje ve strukturách mnoha pochybných firem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MARTIN BITTNER MARTIN BITTNER | E-mail | 2. března 2018 v 15:26 | Reagovat

Dobrý den. Mé manželce také přišla faktura od leny print s.r.o. za služby které si nikdy neobjednala. Ale ještě si zjistili telefon a vyhrožují vymahacskou firmou. Uvažujeme trestní oznámení.

2 DK DK | Web | 12. března 2018 v 21:25 | Reagovat

[1]: Ano, i s vymahačskou agenturou se na otce obrátili. Jak vidíte, nejste jediní, na koho to zkouší.

3 Jitka Jitka | 8. května 2018 v 14:36 | Reagovat

Dobrý den,
vidím, že to zkouší na spoustu lidí.
Mezi firmy zmíněné v předchozím textu patří i Databáze českých firem s.r.o.

4 Sirael Sirael | 16. května 2018 v 13:01 | Reagovat

Dobrý den, dnes jsem dostala již třetí upozorňující fakturu, za zrušení reklamních služeb, teď už s hrozbou zablokování účtu, autor Databáze českých firem, nyní Leny print s.r.o., vymahač pí Malotová z Vymaháci a.s., o které v této firmě nic nevědí a pán mi oznámil, že vše již oznámeno na Policii ČR jako podvod, nic jim neplaťte, šmejdům

5 DK DK | Web | 31. května 2018 v 12:04 | Reagovat

[4]: Děkuji za informace. Uvidíme jak daleko sahá spravedlnost.
Divím se, že případ není medializovaný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama