Únor 2018

Podvodníci na Internetu

13. února 2018 v 13:42 | DK
Je tomu pár dnů, co mému otci přišel do schránky e-mail z emailové adresy faktury@moje.superfaktura.cz .
V tomto e mailu byla příloha, která otce vyzývala k zaplacení částky, která je v řádech cca. 11 000 Kč, za ukončení propagačních služeb.
Táta si nikdy nic takového neobjednával, a tak se rozhodl, že onu fakturu platit nebude. Proč také platit něco někomu, u koho si nic neobjednáte, vůbec ho neznáte, a vlastně na danou firmu ani není kontakt?
Abychom byli všichni v obraze, jedná se o firmu LENY PRINT s.r.o.

Je tomu pár měsíců, kdy můj otec obdržel fakturu od firmy, která po něm vyžadovala zaplacení částky v řádů tisíců, za služby. Službou bylo vymazání z dazabáze, do které se otec nikdy nepřihlásil ani o to nepožadoval. Tudíž, logicky, není možné vymazat člověka od někuď aniž by se tam sám přihlásil.
Tato firma, o které mluvím nyní se jmenovala ALBROAD s.r.o. (tato faktura byla doručena stejným způsobem, jakým byla doručena faktura od fi. LENY PRINT s.r.o.

Abych to celé zkrátil, v minulosti dostal otec ještě dvě faktury stejného typu a to od firmy MELTING LIE s.r.o. a od IRIZAR TRADE s.r.o , kdy se jednalo o výmaz z databáze která nebyla pořádně ani určena či idetifikována, jako například z portálu, který stál na faktuře www.doktore.cz (každý si můžete vyzkoušet o jakou databázi se jedná :-D ), nebo o další reklamní služby, které nikdy nebyly objednány ze strany otce.

Co je ale zajímavé? Buď lidi kteří se snažejí podvádět vážně myslí, že v době moderních technologií neumí nikdo s internetem, a podcenění bývá vždy to nejhorší co může člověk udělat, nebo s ním sami neumí a o to je to smutnější.

Při chvilce hledání se člověk dostane na pár jmen, která se neustále objevují ve všech firmách.
Prvním jménem, nebo spíš osobou, která se objevuje v historii každé firmy je pan Ing. Michal Kábrt, MBA
Při zjištění, kolik tento pán má na sebe registrovaných firem, resp. v kolika firmách fuguruje jeho jméno, se mi celkem zatajil dech. A přijde mi to jako veliká náhoda, aby shodou okolností figurovalo jeho jméno ve všech 4řech firmách, snažící se získat peníze, na které nemají žádný nárok.
Druhým jménem které v těchto firmách také často figuruje je pan Petr Dvořák. Ten se objevuje v historii všech firem kromě firmy ALBROAD s.r.o. . Pravdou je, že i tento člověk má celkem bohatou firemní listinu.

Když jsem se poté ještě třeba podíval na adresu, kde některé z firem udávají své sídlo, byl jsem překvapen.
Na adrese Na Folimance 2155/15, Vinohrady, Praha 2 sídlí 812 práfnických osob. Čemu jsem se také divil, že dům je vedený jako bytový dům. :-O
A na adese Lidická 700/19, 602 00 Brno - Veveří sídlí dokonce 1 156 firem. Stejně jako předtím, se jedná o bytový dům se 14 byty a 4 podlažími. Zajímavostí ale je, že jedním z vlastníků je Simply Office s.r.o., která velice často figuruje ve strukturách mnoha pochybných firem.