Margherita není Margarita

3. prosince 2017 v 16:57 | DK |  Anglie - Birmingham
Celkově vzato bych řekl, že se moc nebojím.
Při bližším zamyšlení však docházím k názoru, že jsou některé věci, které mi lehce nahánějí hrůzu.
S postupem času člověk zjišťuje, že tyto věci se během života mění a z podstatných záležitostí se stávají nepodstatné a naopak.

Dříve jsem se v prosinci bál hlavně čertů. Speciálně ten, který ke mně vždy chodil, mi naháněl hrůzu 24 hodin před večerem 5/12 a aby toho nebylo málo, tak si svůj výkon dětského soudce pěkně užíval a dával mi ho vyžrat v plné parádě.

S postupem času jsem si z čertů začal dělat srandu a začal jsem se bát jiných věcí.
Jak zjišťuji nyní, při pobytu a hlavně práci v hotelu v Birminghamu, mými největšími strašáky se stala městská hromadná doprava a Margherita. Nebo snad Margarita?

Jde o to, že v našem 4 * * * * hotelu je možné si na baru během konzumace drinků objednat i pizzu, kterou já, jakožto barman před vašimi zraky připravím. Pro ty, kteří si pod tím představují házení těstem nad hlavou, prohazování ingrediencí až ke stropu a tváře plné bílé mouky vás asi zklamu.
Pizzové těsto je polotovar, který se vytáhne z lednice, vykydne se na něj rajčatový protlak a nahoře se posype ingrediencemi dle zvolené Pizzí varianty. Věc, která vás na baru tak zaseká že pokud snad doufáte, že si objednáte nějaký drink budete muset jít přes ulici do jiného baru.
Pokud však najde někdo, kdo by si chtěl ať už na mě, či jakémkoliv mém kolegovi smlsnout, objedná si hned Margaritu dvojtou. Aneb kombinace pizzy a koktejlu pod stejným názvem. Při této kombinaci jsou snad jen dvě možnosti.
První možností je sundat zástěru a utéct a již se nikdy nevrátit. Kdo by také stál přece o pizzu z polotovaru a koktejl z krabice (viz článek předchozí).
Druhou možností je se usmát, přijmout objednávku a s potěšením vše udělat pro blaho zákazníka s myšlenkou, že to nemusíte být vy, kdo na druhé straně baru bude tyto dvě rychlofake Margharity či Margherity konzumovat :)

Výsledek obrázku pro margherita pizza
Výsledek obrázku pro nerovná se
Výsledek obrázku pro margarita drink

Jedna z nejznámějších pizz - pizza Margherita se zrodila v Neapoli v roce 1889. Nedlouho předtím sjednocená Itálie chtěla uctít královnu Margheritu, která ji navštívila, a tak místní kuchař Rafael Esposito vymyslel pizzu v italských národních barvách: červené (rajče), zelené (Bazalka) a bílé (sýr).

Margarita je koktejl z tequily, pomerančového likéru a limetkové šťávy, populární hlavně v USA a Mexiku. Vznikl údajně ve třicátých letech z amerického míchaného nápoje Daisy, jehož součástí bylo brandy; to se v Mexiku špatně shánělo, tak je mixéři nahradili tequilou. Podle oficiálního receptu Mezinárodní barmanské asociace se smíchá v šejkru 7 dílů stříbrné tequily, 4 díly Cointreau, 3 díly limetkové šťávy a led. Podává se ve speciální sklenici na stopce, která má úzkou dolní a širokou horní část, na jejím okraji se vytvoří krusta ze soli. Variantou je modrá margarita, v níž je místo Cointreau použit Curacao likér.

22. února slaví Američané Národní den Margarity
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama