Sdílené bydlení v UK

23. listopadu 2017 v 16:36 | DK |  Anglie - Birmingham
Jak, to tak bývá, kdo se stěhuje do Anglie, či jiné země, musí počítat s tím, že bude s největší pravděpodobností bydlet s někým dalším na takzvaném share house. Výhody tohoto bydlení jsou obrovské stejně tak jako i zápory. Nastal ten pravý čas se na obě strany podívat detailněji.

Začnu asi výhodami, abychom nezačínali hned pesimisticky. Přece jen to má být článek pro předání informací a né pro vyděšení čtenáře.

Výhodou č. 1 je asi fakt, že pokud člověku cokoliv dojde během kuchtění, není problém si cokoliv vypůjčit. Pokud tedy nebydlíte s kretény ty jsou pak schopní se hádat i o trochu mléka do anglického čaje, jak jsme se dozvěděli o spolubydlících.

Výhodou č. 2 je to, že jste stále v kontaktu s rodilými anglány tudíž i zlepšování vašich anglických dovedností se den ode dne zlepšuje. S tím je i spojena síť kontaktů, a tak se přes známý vašich známých můžete dostat k dobrým nabídkám, informacím a někdy i toho, co vlastně vůbec nepotřebujete.

Výhodou č. 3, i když ta je vcelku sporná, záleží, z jaké strany se na ni díváte, je fakt, že si po sobě nemusíte uklízet věci, které použijete. Vždy se najde blbec, kterého to začne srát a po vás to umyje.

Myslím, že jsme u výčtu výhod asi skončili. Při velkém mučení by se asi ještě nějaká výhoda našla ale byla by hodně vynucená a nedala by se považovat za relevantí.

Nevýhodou č. 1 je asi fakt, že málo co je vaše a pokud opravdu stojíte o to, aby to vaše zůstalo a bylo, musíte si to pečlivě hlídat a nedopustit, aby se vaše věc dostala do šuplíku, který je všech. Můžete si být jisti že věc pak jen s těží dohledáte či najdete ve stavu, v kterém jste ji opustili. To také ale vede k vyšší pořádnosti o své věci.

Nevýhodou č. 2 je sdílení úplně všeho. Narážím hlavně na sdílený prostor v lednicích. A pokud narazíte v domě na vegetariány co si hrají na vegetariány jelikož je to asi možná COOL, tak pak můžete mít problém s umístěním např. masa do ,,jejich,, sdílené lednice pro všechny. Oni totiž jako vegetariány ve ,,své,, lednici maso nechtějí. Nedá se svítit. Do jedné lednice s masem do druhé se zeleninou.

Pod nevýhodu č. 3 se vlastně skrývá výhoda č. 3 aneb záleží, na jaké straně právě stojíte. Bohužel, zatím naše návyky z domova přetrvávají, a tak velmi často uklízíme po našich spolubydlech kteří, mají k pořádku po sobě občas hodně daleko. Nikdy jsem nevěřil, že jsou i větší prasata jak já, ale přál bych všem maminkám, které nadávají na své děťátka, aby zde strávili jeden týden, a vsadím jednu anglickou paund, že by již nikdy nenadávaly.

Jako rychlé shrnutí ,,šérovaného,, bydlení si myslím, že by to pravděpodobně stačilo.
Užívejte si svého soukromí a myjte po sobě nádobí!

Dřes odkladný

Lednice sdílená

Drobky neuklizené

Odpad tříděný

Kuchyně společná
Pokoj obývací
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama