První poznatky z Anglie

21. listopadu 2017 v 11:45 | DK |  Anglie - Birmingham
Je tomu týden, co jsme přijeli sem na ostrov. Mnoho se pro nás změnilo, ale většina věcí zůstala při starém.

Prvním, co se pro nás asi rapidně změnilo bylo to, že při přecházení se člověk musí nejdříve rozhlédnout na pravou staranu, a poté až na levou. Tento fakt pro nás znamená, se rozhlédnout pro jistotu 4x než člověk přejde. Doprava v Anglii je z mého pohledu 2,47krát hustší než v Praze. Je do způsobeno hlavně tím, že silnice zde jsou až moc úzké a jednoduše tak nezvládají takový nápor aut a doubledeckrů.
Není nad ranní Traffic Jam !!!

Dalším faktem spojený tedy s dopravou je to, že všude kam jedeš musíš mít min. 30 min. rezervu, a i někdy toto nestačí. Jo, zlaté metro a jeho tři linky A B C :)


Dalším faktem, který byl pro nás novinkou bylo to, že bydlíme na hranici se čtvrtí Sparkhill, což je zde místní arabská čtvrť. Pravdou je, že pokud toužíme po jídlech obsahující kari, chilli a kurkumu, máme nejlepší lokaci v Birminghamu, jak se k těmto pokrmům či ingrediencím dostat. Těžko se toto popisuje, jelikož co jsem se bavil s lidmi co byli např. v Egyptě, dozvěděl jsem se, že tam se s zahalenými ženami moc často nepotkáme. Zde, v UK je to na denním pořádku.
Naše zahalené sousedky

Novinkou pro nás je i to, že zde nemají baterie na vodu jako máme ve většině českých domácností, ale mají zde kohoutky na teplou či studenou vodu. Počet spálení se horkou vodou při mytí nádobí ani už nepočítáme. Novinkou pro nás je také topení, které je nastaveno na úsporný režim. Pro nás to tak znamená, že každou hodinu někdo musí jít, a musí zmáčknout magické tlačítko v kuchyni, které zaručí, že další hodinu bude kotel topit a tak dodávat teplo do celého baráku. (Jak praktické že :D)
Ony slavné kohoutky na hot a cold water


Onen slavný knoflík na udržení domácího tepla v domě.


Naším novým objevem byly i veverky v parku, které jsou ochočené a přilezou k vám na metr a zobou vám jídlo z ruky. První pokus o nakrmení je chlebem celozrnným nevyšel. Potvory vybíravý. Stačí ale kousek jablíčka a veverka by vám za něj určitě i uklidila pokoj, aby dostala tento kus ovocné dobroty.
Ona slavná naše ochočená veverka


O dalších nových věcech, které nás zde v Anglii překvapily zas až příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama