Umí ještě vůbec nadřízený pochválit?

16. září 2017 v 19:16 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
O čem článek bude?

Bude o krátkém příběhu. O tom, jak to chodí v práci. Přesněji v jednom hotelu.
V hotelu, ve kterém jsem pracoval pět a půl let. Budeme ho nazývat třeba H jako hotel.
Přišel jsem tam jako student na praxi na střední škole. Bylo tam vedení co se mnou bylo spokojeno, tak jsem zůstal jako brigádník. Časem odešlo jedno vedení a přišlo vedení další. A takto se to střídalo celou tu dobu co jsme tam byl. Za tu dobu tam prošly tři GM, dva OM a F&B a nespočet Sales M. Já a cca. tři kolegové jsme zůstávali stále. Počítat množství lidí, které se na place protočili snad raději ne. Určitě bych na někoho zapomněl.

Ale zpátky k tématu.
Stalo se, mě tedy jen 3x, přeci jen, jako brigádník, i když jsem tam dělal vše jako stálí zaměstnanci, jsme tam zas tak často nebyl jako kluci na kr-dl týden, že mi přišel na Tripa dobrý komentář. Jednou, to bylo někdy v půlce, byla OM jedna mladá holčina (35) z Rumunska. Na komentář na tripu odpověděla, že bude pozitivní komenty sdílet s kolegy. Přišla za mnou, vytištěný papír a povídá. Dobrá práce, jen tak dál. No nebudu vám povídat co se ve mně v odehrálo. Tý jo pochvala od OM. WooooW

Jak čas běžel, začal jsem více poznávat, jak to chodí. Nedávno před mým skončením v práci jsem dostal opět skvělý hodnocení na Tripu. Náš pan F&B manager vě věku 24 let na komentář odpovídal v podobném smyslu jako výše zmíněna OM. Že skvělé hodnocení bude sdílet s týmem.
Co se ale nestalo. Přišel za mnou druhý den. A vytkl mi, že jsem nepozdravil příchozího hosta na baru. O nějakém Tripu ani slovo. Paradoxem bylo hlavně to, že pán se akorát vracel ze záchoda takže ani novým příchozím nebyl. Což ovšem našemu ,,velkému,, malému panu manažerovi jen s těží vysvětlíte.

To že se u nás v hotelu hlavně na FB oddělení chválilo za tyto dobré komentáře velice opravdu velice skromně, někdy ba i vůbec, (přece to je tvoje povinnost odvést dobrou práci že) jsem nechápal. Stojí to půl minuty času a myslím že to zaměstnanci udělá přece jen radost a hned se mu bude dělat lépe.
Zajímavostí bylo že co mi třeba recepáci povídali, tak tam je jejich vedoucí celkem i chválila a co mi kamarád povídal, dokonce mu i poslala SMSku s infem o dobré práci.

Chtěl jsem se zeptat, jaké máte vy zkušenosti. Je to všude stejné, nebo je to jiné?
A druhá věc co by mě moc zajímala, jak to chodí v zahraničí? Je v něčem rozdíl např. ve fungování hotelu v Německu, Anglii či kdekoliv jinde na světě v porovnání s Českem?

A na závěr pochvalu:
Dobrá práce čtenáři že jsi dočetl až sem. Díky ;)

Související obrázek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama