Přání zvané Latte art

15. září 2017 v 13:38 | DK |  Ostatní čtení

Ahoj,

pokud jsi tozkliknul tento článek, je to asi tím, že bys rád věděl, co se pod názvem ukrývá. Proto tedy hurá k tématu.

O co jde?

Chtěl bych se naučit Latte Art. Co je však paradoxem, že milovník kávy opravdu nejsme co se tedy konzumace týká. Proto chci dokázat jednu věc. Pokud tě něco danchne, víš, že tě to bude bavit a chceš něco dokázat, jdi si za tím, i když ti lidi budou říkat, že to je blbost. Barista co nepije kafe no kdo to kdy viděl? :-D

Proč?


Základy přípravy kávy mám z jedné pětihvězdy na Praze 1. Tam se ale jednalo pouze o klasickou přípravu kávy pomocí dovupákového kávovaru. Chappuccino, Espresso, Cafe Latte, Latte Macchiato. Nic extra, avšak základ bych řekl, že dobrej. Kolegové, na které vzpomínám do dnes mi ukázali základy, ale rád bych uměl něco víc. Chci být lepší a lepší a lepší.

Jak?


Hledám tak někoho, kdo by mi umožnil a pomohl se toto kouzlení s kávou naučit. Chci někoho, kdo by měl trplivost a ochotu mi předat svých pár zkušností, a tak trochu udělat i dobrý skutek. Ano, existují baristické kurzy, speciální školy a další jiné typy školení i s úžasnými certifikáty. Problém je ten, že tyto školení jsou za 1. drahá, což pro mě jako pro končícího studenta není zrovna výhodné, a za 2. razím teorii, že není potřeba mít na všechno papír. Ukázat někomu, že něco umíš je lepší jak 5 certifikátů, když je člověk neumí ani pořádně využít.

Co z toho budete/(š) mít?

Dobrý pocit? Né sranda ikdyž, proč by ne. Budu psát články sem na svůj blog. Sice nemám tisíce odbběratelů jako slavní youtubeři, ale měsíčně se sem nějaký ten tisíc lidí podívá a zavítá, takže si myslím, že nějaká ta propagace by zde byla.
Můžeme se také domluvit na nějaké symbolické částe v rámci nějaké praxi či zaučení. Vše je na domluvě.

Výsledek?

Ukázání, že pokud člověk chce, a jde si az svým, lze něčeho dosáhnout. Můj cíl je zvládnout udělat do kávy alespoň 3 ornamenty 10x po sobě.
Takže, najdu někoho kdo by pomůže v mém snu a přání splnit si můj sen?

Pokud by se někdo takový našel, určitě budu rád a věřím, že budu i přínosem pro budoucí podnik.

Daniel


Výsledek obrázku pro latte art
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama