Září 2017

První hlídání

20. září 2017 v 19:44 | DK |  Ostatní čtení
V březnu mě opustil můj nejlepší kamarád. Kámoš, kterého jsem měl od devátých narozenin, a který tady byl se mnou dlouhých 15 a půl let.
Věděl o mě vše a já o něm taky, ale život hold bere a i dává, a tak bylo načase se s Čakoušem jednou pro vždy rozloučit.
To vše, když jsem nebyl doma a užíval si u moře na jihu.

Tak se tedy stalo, že naše rodinka byla opět chvíli ve ,,třech,, ,,dvou,, a nyní je zase ve čtyřech.

Pořídili jsme si Čaka No. II. která vypadá, že bude ještě větší dobrák než ten první. Zatím si užívá trávy, se kterou se pomalu seznamuje, a nejvíce se mu zalíbila panda, která je jeho největším sokem. Hned na druhém místě je jakákoliv zeleň vyšší 15 cm. Bronzovou příčku obsadily boty, pokud možno, pěkně měkké na žužlání.
Jak ho kontroluji, akorát spí. Leží, a spokojeně odfukuje. Asi se mu něco zdá.
Tak mu jdu připravit žrádlo, aby nám pěkně rostl. Zatím užívejte a podrbejte vaše trhače a mazlíky.

Image may contain: dog
Image may contain: dog and indoor

ZDARMA FOTO-OBRAZ

18. září 2017 v 18:41 | DK |  Ostatní čtení
Co mě přimělo, a motivovalo k tomu, abych si nechal udělat foto obraz od firmy Saal DIgital ? Byly to dvě věci. Ta první byla ta že jsme chtěl nějakou pořádnou památku na své vzpomínky a nejlepší semestr studia v Portugalsku. Ta druhá věc byla ta, že nabízeli poukaz na 1 400,- Kč na onen zmíněný foto obraz.

Nezaváhal jsem ani vteřinu. Přihlásil se, a do dvou dnů jsem obdržel odpověď i s kuponem na slevu.
Věděl jsem přesně jakou fotku si nechám na památku udělat.
Otevřel jsem si tedy program na vytváření foto dárků od společnosti Saal. Program jsem měl již stažený když jsem si nechával od nich vytvořit foto knihu. (klikni na fotoknihu dozvíš se více ;) )

Vytvoření samotného obrazu bylo velice jednoduché. V porovnání s rozhodnutím, jaký obraz si tedy nechám udělat byla výroba v prohlížeči hračkou a myslím si, že by to bylo lehké pro každého.
Nechal jsem si udělat obraz na foto plátno v rozměru 60x40 cm. Byl jsem velice překvapený jak si poradí s tou mojí fotkou která byla focena na digitální foťák, než měla velikost 6 Mb.
Ve čtvrtek jsem vše odeslal a jen čekal. V pondělí ráno mi přišla SMS zpráva že mi bude obraz doručen firmou PPL mezi 11-13 hod. V 11,30 zvonek a kurýr za vrátky.

Zanedlouho nastala chvilka rozbalování. Obraz byl precizně zabalen tudíž nehrozí žádné poškození během přepravy. Po rozbalení jsem byl v úžasu. Naprosto profesionální práce. Barvy na plátku zaří jako slunce na obloze, a veškeré detaily jsou ostré jak indické chilli papričky. Tomu říkám profesionální služba. Myslím si, že pokud by každý podnik a firma dělala služby na takové úrovni jako Saal Digital, bylo by nám hned všem na tom světě lépe. Nyní se jen rozhoduji kam si obraz umístím. Ale místo už je jasné. Půjde nad dveře do pokoje abych ho měl každý den na očích.
Ještě jednou bych chtěl firmě Saal velice poděkovat. Moc si vážím jejich práce a doufám, že budou vždy tak svělí a precizní,jako jsou dosud.


Foto obraz města Lisabon 60x40 cm foto plátno


Ta samá fotka ve FOTO KNIZE od Saal Digital


Kniha a obraz společně na jedné fotce


Útoky ve světě ≠ konec cestování

17. září 2017 v 22:40 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Přiznám se, že jsem již od celkem dosti lidí slyšel názor ve smyslu:
No, do Pažíze bych nejel tam jsou nyní ty teroristické útoky, nebo, no to víš Londýn tam je to nebezpečný, nebo další názor byl no do Egypta bych asi zrovna v této době nejela, to asi spíš něco jiného.

A samotného mě to vede k otázce. Je to vážně tak hrozné? Máme se bát a vůbec je čeho se bát? Protože, co si budeme povídat, četnost útoků se stále a pořád zvyšuje. A není to čtvrt roku aby se někde něco nestalo, něco nebo někdo nevybouchnul, nenajel do někoho, nepobodal a tak dále a tak dále. . . .
Bojuji s tím také tak trochu u rodičů přece jen, už je to jiná generace, která na tuto dobu má trochu jiný pohled.

Na obranu vždy udávám pár faktických dat.


Jaký je váš pohled na dnešní situaci ve světě, potažmo tedy spíše v Evropě? Vsadím se, že se názory asi budou lišit ale bylo by fajn slyšet ná
zory jak ty pro, tak ty proti.

Výsledek obrázku pro terorismusz

Umí ještě vůbec nadřízený pochválit?

16. září 2017 v 19:16 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
O čem článek bude?

Bude o krátkém příběhu. O tom, jak to chodí v práci. Přesněji v jednom hotelu.
V hotelu, ve kterém jsem pracoval pět a půl let. Budeme ho nazývat třeba H jako hotel.
Přišel jsem tam jako student na praxi na střední škole. Bylo tam vedení co se mnou bylo spokojeno, tak jsem zůstal jako brigádník. Časem odešlo jedno vedení a přišlo vedení další. A takto se to střídalo celou tu dobu co jsme tam byl. Za tu dobu tam prošly tři GM, dva OM a F&B a nespočet Sales M. Já a cca. tři kolegové jsme zůstávali stále. Počítat množství lidí, které se na place protočili snad raději ne. Určitě bych na někoho zapomněl.

Ale zpátky k tématu.
Stalo se, mě tedy jen 3x, přeci jen, jako brigádník, i když jsem tam dělal vše jako stálí zaměstnanci, jsme tam zas tak často nebyl jako kluci na kr-dl týden, že mi přišel na Tripa dobrý komentář. Jednou, to bylo někdy v půlce, byla OM jedna mladá holčina (35) z Rumunska. Na komentář na tripu odpověděla, že bude pozitivní komenty sdílet s kolegy. Přišla za mnou, vytištěný papír a povídá. Dobrá práce, jen tak dál. No nebudu vám povídat co se ve mně v odehrálo. Tý jo pochvala od OM. WooooW

Jak čas běžel, začal jsem více poznávat, jak to chodí. Nedávno před mým skončením v práci jsem dostal opět skvělý hodnocení na Tripu. Náš pan F&B manager vě věku 24 let na komentář odpovídal v podobném smyslu jako výše zmíněna OM. Že skvělé hodnocení bude sdílet s týmem.
Co se ale nestalo. Přišel za mnou druhý den. A vytkl mi, že jsem nepozdravil příchozího hosta na baru. O nějakém Tripu ani slovo. Paradoxem bylo hlavně to, že pán se akorát vracel ze záchoda takže ani novým příchozím nebyl. Což ovšem našemu ,,velkému,, malému panu manažerovi jen s těží vysvětlíte.

To že se u nás v hotelu hlavně na FB oddělení chválilo za tyto dobré komentáře velice opravdu velice skromně, někdy ba i vůbec, (přece to je tvoje povinnost odvést dobrou práci že) jsem nechápal. Stojí to půl minuty času a myslím že to zaměstnanci udělá přece jen radost a hned se mu bude dělat lépe.
Zajímavostí bylo že co mi třeba recepáci povídali, tak tam je jejich vedoucí celkem i chválila a co mi kamarád povídal, dokonce mu i poslala SMSku s infem o dobré práci.

Chtěl jsem se zeptat, jaké máte vy zkušenosti. Je to všude stejné, nebo je to jiné?
A druhá věc co by mě moc zajímala, jak to chodí v zahraničí? Je v něčem rozdíl např. ve fungování hotelu v Německu, Anglii či kdekoliv jinde na světě v porovnání s Českem?

A na závěr pochvalu:
Dobrá práce čtenáři že jsi dočetl až sem. Díky ;)

Související obrázek

Přání zvané Latte art

15. září 2017 v 13:38 | DK |  Ostatní čtení

Ahoj,

pokud jsi tozkliknul tento článek, je to asi tím, že bys rád věděl, co se pod názvem ukrývá. Proto tedy hurá k tématu.

O co jde?

Chtěl bych se naučit Latte Art. Co je však paradoxem, že milovník kávy opravdu nejsme co se tedy konzumace týká. Proto chci dokázat jednu věc. Pokud tě něco danchne, víš, že tě to bude bavit a chceš něco dokázat, jdi si za tím, i když ti lidi budou říkat, že to je blbost. Barista co nepije kafe no kdo to kdy viděl? :-D

Proč?


Základy přípravy kávy mám z jedné pětihvězdy na Praze 1. Tam se ale jednalo pouze o klasickou přípravu kávy pomocí dovupákového kávovaru. Chappuccino, Espresso, Cafe Latte, Latte Macchiato. Nic extra, avšak základ bych řekl, že dobrej. Kolegové, na které vzpomínám do dnes mi ukázali základy, ale rád bych uměl něco víc. Chci být lepší a lepší a lepší.

Jak?


Hledám tak někoho, kdo by mi umožnil a pomohl se toto kouzlení s kávou naučit. Chci někoho, kdo by měl trplivost a ochotu mi předat svých pár zkušností, a tak trochu udělat i dobrý skutek. Ano, existují baristické kurzy, speciální školy a další jiné typy školení i s úžasnými certifikáty. Problém je ten, že tyto školení jsou za 1. drahá, což pro mě jako pro končícího studenta není zrovna výhodné, a za 2. razím teorii, že není potřeba mít na všechno papír. Ukázat někomu, že něco umíš je lepší jak 5 certifikátů, když je člověk neumí ani pořádně využít.

Co z toho budete/(š) mít?

Dobrý pocit? Né sranda ikdyž, proč by ne. Budu psát články sem na svůj blog. Sice nemám tisíce odbběratelů jako slavní youtubeři, ale měsíčně se sem nějaký ten tisíc lidí podívá a zavítá, takže si myslím, že nějaká ta propagace by zde byla.
Můžeme se také domluvit na nějaké symbolické částe v rámci nějaké praxi či zaučení. Vše je na domluvě.

Výsledek?

Ukázání, že pokud člověk chce, a jde si az svým, lze něčeho dosáhnout. Můj cíl je zvládnout udělat do kávy alespoň 3 ornamenty 10x po sobě.
Takže, najdu někoho kdo by pomůže v mém snu a přání splnit si můj sen?

Pokud by se někdo takový našel, určitě budu rád a věřím, že budu i přínosem pro budoucí podnik.

Daniel


Výsledek obrázku pro latte art

Airbnb vs Couchsurfing

14. září 2017 v 14:20 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Zdravím Tě, čtenáři.
Pokud jsi již někdy cestoval, tak si myslím, že není potřeba hovořit o tom, co je to Airbnb a co Couchsufring (dále jen CS :)
Pokud jsi nikdy o těchto dvou názvech neslyšel, tak se můžeš podívat na wikipedii, co tyto dvě platformy sdíleného ubytování a ekonomiky znamenají, aby jsi byl více v obraze. Airbnb a Couchsurfing.

Nebudeme ale chodit okolo horké kaše a rovnou k věci. Již delší dobu slýchám a čtu, jak chtějí naši politici začít danit sdílené ekonomiky. Ať už se jedná o výše zmíněné, nebo třeba UBER.
Vsadím se, že určitě jste již tuto možnost ubytování a nebo i přepravy, abychom do toho zahrnuli i UBER (přece jen, ten se během cestování také šikne) využili, a nebo jí třeba i nabízíte.
Nechci se tady ptát na vaše zkušenosti. Myslím si, že těch by bylo až až.
Jedná se mi o váš pohled na věc.

ZDANIT ? NEZDANIT?

Díky za názory a vaše myšlenky

Jen takový výňatek z rozhovoru z DVTV, který doporučím ke shlédnutí . . .
Praha - pronájem přes Airbnb 18 500 bytů což je prý kapacita srovnatelná s penziony či hotely . . .
Video

Výsledek obrázku pro airbnb couchsurfing

Brýle na sport nepotřebují značku

13. září 2017 v 13:57 | DK |  Ostatní čtení
Rád sportuji a sport je mé velké hobby. Před několi týdny se mi rozbily sluneční brýle které používám převážně při sportu a tak jsem neváhal a abych si nerozbil své ,,městské,,, obejdnal jsme si sportovní sluneční brýle z portálu www.postovnezdarma.cz .

Brýle stály bez koruny stovku. Už toto napovídá, že se zde nebude jednat o super kvalitu. Pravdou je, že pokud ale člověk sportuje a v mém případě se jedná hlavně o volejbal, běhání či jízdu na kole, není pro něho kvalita na prvním místě díky zvýšenému riziku spadnutí a rozbití brýlý.
Dorazily během několika týdnů. A jejich provedení přesně odpovídá kvalitě produktu.
Brýle jsou plastové, takže se člověk nemusí bát, že by se při pádu nějak silně zničili orpoti brýlým skleněným. Na webu je možné si vybrat z několika barevných provedení. Pro mě jasná věc. Mordá :) Parametry brýlí zaručují univerzálnost pro všechny uživatele. Celkově tak mohu brýle doporučit lidem, kteří nehledají kvalitní a módní brýle, ale hledají něco levného, co ochrání jejich oči před muškami během jízdy na kole, antukou při volejbalu či jinými nepříjemnostmi, které mohou během sportu člověku znepříjemnit tyto volné chvilky.


Proč znáš celý svět, ale neznáš Česko?

12. září 2017 v 11:11 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Rodná země. Místo, na které by dle mého měl být každý pyšný. Vždyť přece je to místo, které je pro mnoho z nás domovem, a ať jsme kde jsme, kdekoliv na světě, vždycky když se nás někdo zeptá, že odkud to vlastně jsi, řeknete mu že z Česka. Nebo alespoň já to tak dělám.

Tím úvodem jsem chtěl přiblížit to, jak moc pro mě Česko znamená. A vůbec nyní nemyslím otázku nějaké politiky, ekonomiky a tak něco. Myslím, tím otázku spíše geografickou. Že, zde máme krásná léta, kdy je vedro a můžete se koupat v přírodě, že jsou zde zimy kdy si vezmete lyže a můžete si zajet na hory zalyžovat, když se můžete chodit potápět do lomů nebo třeba jen tak vzít stan a přespat někde v přírodě bez obavy, že vás sežere medvěd či nějaká jiná havěť. A o množství architektonických památek ani nemluvím.

Co ale chci článkem říct je to, že jsme se setkal s pár lidmi ať už se jednalo o Čechy, nebo třeba různé jiné kamarády během studií na Erasmu, kteří sice procestovali kus světa oproti mně, a někteří z nich již dokonce navštívili všechny kontinenty, avšak když se jich zeptám zdali byli např. na některých hradech či zámcích u nás v naší malé zemičce. Odpověď se mnohdy shodovala. NEBYLI !!! A nebylo to z důvodu toho, že by je hrady nelákaly.

Proto si říkám, cestování je skvělé o tom žádná, ale co třeba si někdy udělat jen tak výlet tady? A vlastně proč ne? Vždyť toho máme tolik krásného.
Výsledek obrázku pro česká republika

Výsledek obrázku pro česká republika

Žije někdo americký sen?

11. září 2017 v 11:47 | DK |  Ostatní čtení
Dlouho jsem o tomto tématu přemýšlel. Existuje mnoho knih, a ještě větší množství filmů o tom, jak se žije americký sen. Jak se z malého človíčka stane úspěšný podnikatel a boháč. Zajímavostí je, že se jedná vždy a pouze o Ameriku. Málo kdy jsem viděl film, který by se odehrával v Evropě.

Hrozně rád bych ale věděl, kolika lidem se toto podaří?

V dnešní době je možnost do Ameriky vycestovat velice lehká, ať už Work and Travel, či jako ,,óperka,, ale je mezi vámi někdo, kdo se jen tak sbalil a odletěl žít do Ameriky? Ono totiž něco jiného je, vyjet do zahraničí, makat tam na podřadných pozicích přesto 2-3x lépe placených jak v ČR poté sbalit penízky a třeba procestovat svět. Druhá věc je ovšem ta, zdali je mezi čtenáři někdo, kdo se v oné vysněné Americe usadil, pomalu krůček po krůčku se vypracoval a dnes tak může říct, žiju v Americe, daří se mi dobře a mám peníze.

Budu rád za případnou zpětnou vazbu ať už zde pod článkem či v komentáři ve skupině. Případným těm, kteří se v Americe usadili a daří se jim velice dobře. Gratulace

Výsledek obrázku pro usa

Proč je peklo prázdné?

4. září 2017 v 17:53 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Myslím, že obsah článku bude více než stručný a jasný neboť ho autor tématu vystihl sám a to dokonale.

Proč je peklo prázdné?

Odpověď se skrává v této malé koláži. Je malinká. Má totiž ukázat, že démoni jsou mezi námi a malý člověk je proti nimi naprosto bezbranný. Proto bude v pekle stále prázdno . . .