Proč ti lžou v Antiku?

15. srpna 2017 v 13:47 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Asi první co bych chtěl říct, že článek není psán jako stížnost. A, že zde nechci fňukat, jak jsem byl obrán a kde si cosi. Prodej jsem uskutečnil a za kolik je jedno.
Ale dejte pár minut tomuto článku ať vidíte jak to vlastně chodí . . .

Když jsem vyklízel po babičce byt, našel jsem tam pár věcí, které dle mého by se daly zpeněžit. Aneb, jak se říká, každé zboží má svého kupce. Věci jsem vzal a vyrazil s nimi do Prahy kde jsem obešel asi 20 antikvariátu a bazarů. Světe div se, prodal jsem všechno co jsem měl, a i to, co jsem si myslel, že zbyde a skončí v koši nakonec našlo svého odběratele.

Bylo mi už předem jasné, že věci budu prodávat pod cenou, a jak jsem se pídil, údajně Vám prý za věci dají 50% hodnoty za kterou je chtějí prodat. Nevím co je na tomto tvrzení pravdy, ale dle toho co jsem nyní viděl si myslím, že moc pravdy zde nebude.

Z toho velkého kvanta věcí, které bych asi všechno stejně nevyjmenoval, bych vypíchnul dvě věci které stojí za zmínku. Tedy kecám. Tři!

Věc číslo jedna, porcelánová panenka.
Věc tak neskutečně zbytečná že zbytečnější snad může být jen existence pojištění proti pokutám. Nemluvě o její sukýnce, která se lámal jen při pohledu na ní.
Nakonec jsme ji v jednom antiku udal. Pán mi nejdříve přes e-mail napsal, že by ji vykoupil za 1000,- Kč což se mi hned rozzářili oči. Na prodejně pan majitel nebyl, a chlapík který u něj pracoval mi za ni dal 600,- Kč s slovy, že se stejně za víc jak 1500,-Kč neprodá.
Vzal jsem tři Ámose a vyrazil dál dělat byznys :D
Dnes jsem si schválně otevřel stránky antiku, kde se paneka prodává. Zvědavost mi nedala, a tak jsem se zajímal o cenu. Cena panenky mi byla poslána. Můžete si tipnout, za kolik se prodává. Odpověď najdete dole v obrázku.
Jinka link na panneku je zde: https://www.antik-v-dlouhe.cz/cs/starozitnosti/4217-baletka-s-krinolinou-lippelsdorf-jd1256

Druhou věcí, kterou jsme poté prodal zas v jiném antikvariátu byly roztržené korále z růžových mořských korálů. Pravdou je, že korále neměly karabinku a byly přetržený, takže to asi dalo nějakou práci a součástku navíc. Výkupní cena za tuto věc byla 100,- Kč. Pravdou je, že pokud jste v pozici prodávajícího, nemůže si moc diktovat cenu, jelikož v tak velikém množství antiků vás z 95% odmítnou a vám tak zbývá 5% kde se to pokusit udat. Zpátky v věci, při troše hledání jsem zjistil že se řetízek z korálů prodává v ceně 5000,-Kč. http://www.antiquesprague.cz/cs/starozitnosti/sperky/retizky-a-korale/nahrdelnik-z-morskeho-koralu-6437.html

Poslední o čem bych se asi zmínil by byla skleněná váza z broušeného skla. Ta se mi podařila udat za 300,- Kč. Když jsem se byl podívat v obchodě v Outlet fashion aréně kde je krámek se sklem, tato váza (OK byla nová) se tam prodávala za 4750,-Kč takže, pokud ji v bazoši střelí za 2500,- myslím že zájemce najdou určitě.

Článkem jsem chtěl jen ukázat, jak funguje takový prodej starých předmětů z pozůstalostí po prarodičích. Nic lehkého to není, a času to zabere víc než si myslíte.
Já jsem rád za pár peněz o jsem dostal, a snad dané věci budou někomu dělat větší radost než dělali mě na půdě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 18. srpna 2017 v 19:43 | Reagovat

A proč jsi to neprodal přes sbazar nebo aukro nebo tak něco? Vystavení inzerátu trvá pár minut, vyděláš víc a nemusíš nikde chodit, jen pak na poštu:)

2 DK DK | Web | 18. srpna 2017 v 23:15 | Reagovat

[1]: Neznámý well bloude, annonce, aukro, sbazar.

Bylo to tam měsíc a pak jsem se na to vykašlal. A druhá věc, každý chtěl ty věci, at už se jednalo o skleněné vázy, porcelán a t d. ... vidět naživo.
Nemluvě o tom, že ceny by asi o tolik rozdílné nebyly. Ty, co kupují tyto věci, jsou starší lidé a ti na tyto stránky moc nechodí. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama