Proč prosím ohleduplnost při sportu???.

14. srpna 2017 v 0:33 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Posledních pár mínut do tématu týdne tak toho chce ještě využít.

Zdravím všechny sportovce. I když posledních pár měsíců moc nesportuji, hlavně tedy neběhám jako jsem běhával, stále se za sportovně založeného člověka považuji. Běh, kolo, chůze, plavání brusle, nic mi není cizí. Taky o sobě budu tvrdit, že jsem stále ještě slušně vychován. Tím chci jen naznačit, že i když si člověk vezme na sebe tenisky a triko, neměl by stále zapomínat na nějaké to dobré slušné vychování.

Ale teď už k tématu.

Tento víkend jsem se byl projít v Prokopském údolí. Všem, co hledají nová místa ať už ke sportu, či relaxu, vřele doporučuji.
Co se mi ale přihodilo, nad tím mi zůstával rozum stát.
Kdo zná Prokopák tak ví, že jsou místa, kde je cestička, pěšinka, stezka, říkejme tomu jak chceme užší, na některých místech i jaksi pod většími rozsáhlejšími kalužemi.
Během naší procházky jsme jednou málem přišli o život. Bylo to ve zúženém úseku. A co že se to stalo? Cyklista proti nám, a v zádech jeden cyklo pár, který buďto kola ukradl, nebo zrovna zdolával světový rekord na trase Prokopského údolí.
Jakožto slušně vychovaní lidé jsme se se slečnou zařadili za sebe, abychom překáželi co nejméně. Již zmiňovaný pár, to kolem nás prolítnul takovou rychlostí, že sranní ranní je proti tomu pomalá věc. Nemluvě o tom, že mezi řidítky jezdce a našimi těly bylo tak 30 cm. rozestup. Nějak mi nebylo jasné, co by se stalo, kdyby trochu přibrzdili, nechali kolaře projet a pak zas šlápli do pedálů.

Druhá událost se stala v místě, kde byly pěkné louže. Byly dvě možnosti. Sundat boty, a pročvachtat se prostředkem louže. Tato možnost vzbuzovala zájem hlavně v jedincích s osrstěným tělem a chůzí po 4 končetinách.
Druhá možnost, pokusit se to obejít okolo louže po měkké, rozblácené pěšince. Tak jsme zvolili variantu č.2.
Z dáli jsme zaslechli nějaký ten dupot. Původně jsme ho přisuzovali nějakým děckám, které se zrovna v naší blízkosti pohybovali, ovšem realita byla jiná.
V našich zádech byl pan Běžec. Tempo mě slušné, a věřím, že být ve štafetě místo Bolta, určitě by ti kluci tmavý měli zase zlato ALE
i přesto to, že když jedu na nějaký to rychlý tempíčko, nejsem přece takový kretén, že pokud vidím trochu prekérní situaci, ještě zrychlím. Pan Běžec kolem nás proletěl div nás neshodil do onné louže.
Jak jsem říkal, také sportuji, a vím že adrenalin člověka umí povzbudit a vyburcovat, ale sakra, používejte někdy mozek i při tom sportu a vyserte se na to, že budete pomalejší o 5 sec. v mezičase.
Někdy by vážně troška ohleduplnosti potěšila...

Pokud jste dočetli až sem, zamyslete se nad těmito větami. Přece jen, ono občas trošku ubrat nikoho nezabije a někdy to může i trochu pomoct.

Samozřejmě že tyto případy nejsou převažující, ale, každý jedinec který se nad tímto zamyslí, a malinko zlepší svůj postoj k ostatním lidem pomůže všem a nejvíc sobě když nebude před lidmi působit jako naprostý Č***K :-)
A aby rejpalové hned neryli, že oni chodci jsou také pěkné blbové, tak o tom až příště. Až se ze mě, malého človíčka co si občas zasportuje stane pořádnej velkej sportovece který nebude běhat 10 km. ale troufne si i na něco většího, třeba na ten půlmaraton či maraton.
Pokud snad někdo z vás má nějaký takový zážitek, či naprosto odlišný, nechť se podělí, nebo ať mlčí na věky ;-)

Výsledek obrázku pro běh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snapeova Snapeova | Web | 14. srpna 2017 v 11:03 | Reagovat

Tvůj článek bude zařazen do výběru na blogu: tema-tydne.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama