Srpen 2017

Proč je rovnost blbost?

28. srpna 2017 v 14:29 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Podstatné jméno ROVNOST. Vzoru ženského, dle vzoru kost.
Slovo, které snad v dnešní době již neexistuje. A bál bych se, kdyby se mne jednou moje děcko zeptalo: ,,A táto co je vlastně ta rovnost. Ukážeš mi jí?
Samotnému mi občas přijde, že rovnost platila pouze a jedině v úlohách školních učebnic matematiky. Ale v životě?
Všichni jsme si rovni se říká. Ale je tomu vážně tak?
Odpovím rovnou není.
Myslím si, že slovo rovnost byla vymyšlena jen jako jeden z ideálů, která by měla hnát lidi kupředu jak v myšlení tak v chování ale řekněmě si na rovinu.
Proč bychom si měli být všichni rovní?
Proč by měl být roven podnikatel odpovídající za několik svých zaměstnanců s člověkem která pracuje jako zaměstnanec s minimální odpovědností.
Proč by měl být roven premiant třídy který maturuje s jedničkami nejhoršímu člověku ve třídě co propadá?
Ať si každý je svého štěstí strůjcem.
Je pravdou že někdy ROVNOST není spravedlivá ale takový je život.
Umíte si snad jen představit, kdyby po světě chodili muži a ženy které by si byli všichni rovni? Všichni muži by měli 180 cm. a každá žena by měla 170 cm. a trojky prsa.
Ano, byli by si všichni rovní jak to také mnohdy chceme ale bylo by to konečně to po čem tolik touží lidé?

Výsledek obrázku pro váhy spravedlnosti

Proč je mateřská DOVOLENÁ?

18. srpna 2017 v 12:21 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Zdravím,
jak ti nadpis napoví, tak tento článek bude tak nepřímo o mateřské dovolené s pokusem vložit do něj téma týdne Posledního zrnka. Přece jen, je to jedno z témat, které mne poslední dobou hodně překvapilo a rád bych slyšel více názorů z více stran třeba i zkušenějších než jsem já a téma týdne je super nápad na propagaci.

Proč o tématu píšu? Je to lehké. Byl jsem v OCL (Obchodní centrum Letňany) kde jsem potřeboval něco reklamovat, a čekal až se otevřou krámky v 10:00 hod.
Na prodejně 02 jsem strávil pár minut a když jsem cca po deseti až patnácti minutách odcházel, byl jsem naprosto zděšen.

V kavárně jednoho nejmenovaného kávového jak já říkám Fast foodu bylo skoro plno. Vnitřek byl zaplněn maminkami okolo 30 let, které popíjeli svoje ranní kafíčko a děcko buďto nechávali v kočáru, nebo ho vypustily na kobereček 3x3 metry představující herní koutek. Některé již měly druhou či třetí kávu dle toho jak koukali po krámkách, a jsem si jistý, že do poledne by dokázaly zdělat veškeré zásoby kávy do posledního zrnka.

Vždy jsem si myslel, že když je žena na mateřské, má kruhy pod očima, je nevyspalá, celá utahaná, a jediným jejím relaxem je to, že předá muži děcko a jde se alespoň trochu vyspat. Tedy alespoň tak mi to bylo prezentováno pár mými kamarády co již mají tyto malé ďábly doma.

Z toho co jsem však viděl v OCLku mi bylo hned jasné, že všechno asi nebude tak jak vypadá. Mladé maminy celkem pěkně vypadající s postavičkami, že si člověk říká, zdali nejdou na casting na focení nové podzimní kolekce ucucávající kafíčko s úsměvem od ucha k uchu hledící do časopisů modních návrhářů či tabletů v jejich dlaních.
Poslední věc nad kterou bych se zastavil by asi byla cena a peněženka. Nalejme si pořádného šálku kávy, tyto kafe fast foody začínající na St či Co nejsou zrovna nejlevnějšími podniky a při představě, že si takto zajde každá mamina párkrát do týden na kafíčko nebo ještě zashopvat, říkám si jen, kde sakra roste ten strom na kterém se dají pěstovat ty malé papírky které vám vezmou v každém krámě ??? To je věc č.2 co mi hlava nebere.
A že se nebavím o jedné či dvou maminách. Kolem 20 bych jich napočítal během 5 ti minut, jen co bych se z jednoho foodu dostal k druhému.

Sám zkušenosti nemám. A tak se ptám?
Je či není mateřská DOVOLENÁ?Výsledek obrázku pro miminko kreslené

Proč ti lžou v Antiku?

15. srpna 2017 v 13:47 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Asi první co bych chtěl říct, že článek není psán jako stížnost. A, že zde nechci fňukat, jak jsem byl obrán a kde si cosi. Prodej jsem uskutečnil a za kolik je jedno.
Ale dejte pár minut tomuto článku ať vidíte jak to vlastně chodí . . .

Když jsem vyklízel po babičce byt, našel jsem tam pár věcí, které dle mého by se daly zpeněžit. Aneb, jak se říká, každé zboží má svého kupce. Věci jsem vzal a vyrazil s nimi do Prahy kde jsem obešel asi 20 antikvariátu a bazarů. Světe div se, prodal jsem všechno co jsem měl, a i to, co jsem si myslel, že zbyde a skončí v koši nakonec našlo svého odběratele.

Bylo mi už předem jasné, že věci budu prodávat pod cenou, a jak jsem se pídil, údajně Vám prý za věci dají 50% hodnoty za kterou je chtějí prodat. Nevím co je na tomto tvrzení pravdy, ale dle toho co jsem nyní viděl si myslím, že moc pravdy zde nebude.

Z toho velkého kvanta věcí, které bych asi všechno stejně nevyjmenoval, bych vypíchnul dvě věci které stojí za zmínku. Tedy kecám. Tři!

Věc číslo jedna, porcelánová panenka.
Věc tak neskutečně zbytečná že zbytečnější snad může být jen existence pojištění proti pokutám. Nemluvě o její sukýnce, která se lámal jen při pohledu na ní.
Nakonec jsme ji v jednom antiku udal. Pán mi nejdříve přes e-mail napsal, že by ji vykoupil za 1000,- Kč což se mi hned rozzářili oči. Na prodejně pan majitel nebyl, a chlapík který u něj pracoval mi za ni dal 600,- Kč s slovy, že se stejně za víc jak 1500,-Kč neprodá.
Vzal jsem tři Ámose a vyrazil dál dělat byznys :D
Dnes jsem si schválně otevřel stránky antiku, kde se paneka prodává. Zvědavost mi nedala, a tak jsem se zajímal o cenu. Cena panenky mi byla poslána. Můžete si tipnout, za kolik se prodává. Odpověď najdete dole v obrázku.
Jinka link na panneku je zde: https://www.antik-v-dlouhe.cz/cs/starozitnosti/4217-baletka-s-krinolinou-lippelsdorf-jd1256

Druhou věcí, kterou jsme poté prodal zas v jiném antikvariátu byly roztržené korále z růžových mořských korálů. Pravdou je, že korále neměly karabinku a byly přetržený, takže to asi dalo nějakou práci a součástku navíc. Výkupní cena za tuto věc byla 100,- Kč. Pravdou je, že pokud jste v pozici prodávajícího, nemůže si moc diktovat cenu, jelikož v tak velikém množství antiků vás z 95% odmítnou a vám tak zbývá 5% kde se to pokusit udat. Zpátky v věci, při troše hledání jsem zjistil že se řetízek z korálů prodává v ceně 5000,-Kč. http://www.antiquesprague.cz/cs/starozitnosti/sperky/retizky-a-korale/nahrdelnik-z-morskeho-koralu-6437.html

Poslední o čem bych se asi zmínil by byla skleněná váza z broušeného skla. Ta se mi podařila udat za 300,- Kč. Když jsem se byl podívat v obchodě v Outlet fashion aréně kde je krámek se sklem, tato váza (OK byla nová) se tam prodávala za 4750,-Kč takže, pokud ji v bazoši střelí za 2500,- myslím že zájemce najdou určitě.

Článkem jsem chtěl jen ukázat, jak funguje takový prodej starých předmětů z pozůstalostí po prarodičích. Nic lehkého to není, a času to zabere víc než si myslíte.
Já jsem rád za pár peněz o jsem dostal, a snad dané věci budou někomu dělat větší radost než dělali mě na půdě.


Proč děti hloupnou?

14. srpna 2017 v 21:37 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Velice by mne zajímalo, kolik z vás tento výraz zná. Já osobně dosti dlouho, jelikož jsme ho na táboře používali celkem častokrát.

V našem případě slovo bivak bylo synonymem pro puťák, neboli sebrání si svých pár švestek z táborové chatičky a výprava do divoké přírody plné divokých prasat, šavlozubýh tygrů a masožravých veverek a tam přečkat jednu či více nocí.

Jde o to, že tento článek je psán ze dvou důvodů. Prvním důvodem je, že je psán na popud jedné veverky, která o bivaku nikdy neslyšela, a druhý důvod je ten, že v dnešní době, mi osobně přijde, že děti, co jezdí na tábory, jsou čím dál více a více neschopnější a nešikovnější. Za mých mladých let jsme jako desetiletí kluci dostali do ruky sekery, pily, sirky a ukažte co umíte. Zajímavé je, že všichni z nás stále mají 10 prstů a nikomu nechybí jediný článek. Co se se svými kamarády bavím, kteří jezdí na tábory, všichni do jednoho mi tak nějak potvrzují moji domněnku a hypotézu, o které nyní tady píšu.

Denně si říkám, čím to asi je, že dnešní mládež je tak neschopná? V čem nastal tak veliký rozdíl mezi našimi a jejich zrnky? Je to snad tím, že starší zrnka byla více pražena venku? Že neměla fidget spinnery nebo youtubery?
Vždyť naše generace (1992,3,4,) také měla hračky. My měli ,,bejblejdy,, a sbírali hokejové kartičky. Chodili jsme ven hrát Pogy a též jsme chodili ven hrát fotbal a vybiku. Dnes jsou vyměněny bejblejdi za spinnery a kartičky za gormity.
Měli jsme Dooma a The Sims a trávili hodiny u PC hraním WoWka a Metina 2 stejně tak jako dnes tráví mladí hodiny u youtuberů. Kde je rozdíl? Je rozdíl v tom, že si dnešní mladý zrnka neumějí udělat názor na svět a přebírají a kopírují tak vše od jejich ,,vzorů,, z youtube?
Pokud by někdo věděl o nějakém článku pojednávající vysvětlení na toto téma, hoďte sem zpětnou vazbu. Rád bych si početl.

PS: doporučení. pro ty co neznají youtubery. zkuste si něco najít. Bude vám hodně smutno kdo může být idolem mladých
Výsledek obrázku pro youtuberProč prosím ohleduplnost při sportu???.

14. srpna 2017 v 0:33 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Posledních pár mínut do tématu týdne tak toho chce ještě využít.

Zdravím všechny sportovce. I když posledních pár měsíců moc nesportuji, hlavně tedy neběhám jako jsem běhával, stále se za sportovně založeného člověka považuji. Běh, kolo, chůze, plavání brusle, nic mi není cizí. Taky o sobě budu tvrdit, že jsem stále ještě slušně vychován. Tím chci jen naznačit, že i když si člověk vezme na sebe tenisky a triko, neměl by stále zapomínat na nějaké to dobré slušné vychování.

Ale teď už k tématu.

Tento víkend jsem se byl projít v Prokopském údolí. Všem, co hledají nová místa ať už ke sportu, či relaxu, vřele doporučuji.
Co se mi ale přihodilo, nad tím mi zůstával rozum stát.
Kdo zná Prokopák tak ví, že jsou místa, kde je cestička, pěšinka, stezka, říkejme tomu jak chceme užší, na některých místech i jaksi pod většími rozsáhlejšími kalužemi.
Během naší procházky jsme jednou málem přišli o život. Bylo to ve zúženém úseku. A co že se to stalo? Cyklista proti nám, a v zádech jeden cyklo pár, který buďto kola ukradl, nebo zrovna zdolával světový rekord na trase Prokopského údolí.
Jakožto slušně vychovaní lidé jsme se se slečnou zařadili za sebe, abychom překáželi co nejméně. Již zmiňovaný pár, to kolem nás prolítnul takovou rychlostí, že sranní ranní je proti tomu pomalá věc. Nemluvě o tom, že mezi řidítky jezdce a našimi těly bylo tak 30 cm. rozestup. Nějak mi nebylo jasné, co by se stalo, kdyby trochu přibrzdili, nechali kolaře projet a pak zas šlápli do pedálů.

Druhá událost se stala v místě, kde byly pěkné louže. Byly dvě možnosti. Sundat boty, a pročvachtat se prostředkem louže. Tato možnost vzbuzovala zájem hlavně v jedincích s osrstěným tělem a chůzí po 4 končetinách.
Druhá možnost, pokusit se to obejít okolo louže po měkké, rozblácené pěšince. Tak jsme zvolili variantu č.2.
Z dáli jsme zaslechli nějaký ten dupot. Původně jsme ho přisuzovali nějakým děckám, které se zrovna v naší blízkosti pohybovali, ovšem realita byla jiná.
V našich zádech byl pan Běžec. Tempo mě slušné, a věřím, že být ve štafetě místo Bolta, určitě by ti kluci tmavý měli zase zlato ALE
i přesto to, že když jedu na nějaký to rychlý tempíčko, nejsem přece takový kretén, že pokud vidím trochu prekérní situaci, ještě zrychlím. Pan Běžec kolem nás proletěl div nás neshodil do onné louže.
Jak jsem říkal, také sportuji, a vím že adrenalin člověka umí povzbudit a vyburcovat, ale sakra, používejte někdy mozek i při tom sportu a vyserte se na to, že budete pomalejší o 5 sec. v mezičase.
Někdy by vážně troška ohleduplnosti potěšila...

Pokud jste dočetli až sem, zamyslete se nad těmito větami. Přece jen, ono občas trošku ubrat nikoho nezabije a někdy to může i trochu pomoct.

Samozřejmě že tyto případy nejsou převažující, ale, každý jedinec který se nad tímto zamyslí, a malinko zlepší svůj postoj k ostatním lidem pomůže všem a nejvíc sobě když nebude před lidmi působit jako naprostý Č***K :-)
A aby rejpalové hned neryli, že oni chodci jsou také pěkné blbové, tak o tom až příště. Až se ze mě, malého človíčka co si občas zasportuje stane pořádnej velkej sportovece který nebude běhat 10 km. ale troufne si i na něco většího, třeba na ten půlmaraton či maraton.
Pokud snad někdo z vás má nějaký takový zážitek, či naprosto odlišný, nechť se podělí, nebo ať mlčí na věky ;-)

Výsledek obrázku pro běh

Proč napsat diplomovou práci?

12. srpna 2017 v 13:16 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Tak se přiznejte. Kdo zvás, kdo napsal jakokoliv velkou práci, počítejme třeba 50 a více stránek a nechal si ji svázat ji někdy k něčemu použil poté, co svou práci obhájil?

Kdo z vás, kdo strávil nespočet hodin nad vymýšlením konspiračních teorií, opisováním literatury, a vytvářením hypotéz co by kdyby práci vzal, a podle ní uvedl v život či zrealizoval to, o čem psal. Byl bych moc rád kdybych se setkal alespoň s 5ti takovými studenty.

Za svůj život jsem sepsal takových to prací pár. Proto také píšu na tématem týdne. Protože se v porovnání s docenty, doktory, profesory, kandidáty věd a jinými titulovanými, kteří učí na naší škole považuji za takového malého človíčka. Jedna praktická maturita na ,,hotelovce,, jedna bakalářka a nyní diplomka není žádný extra výkon.

Ani jednu z nich jsem nikdy k ničemu nepoužil. Pokud tedy nepočítám, ukázku prací kamarádům, které mi zapříčinila dva šedivé vlasy na mé hlavě, které jsou mi občas předhazovány.

Nebylo by tak lepší mezi těmi vysoce postavenými politiky a všelijakými náměstky a nevím kým vším kdo se tímto tématem zabývají, vynalézt nějaký jiný efektivnější způsob ukončení studia?
Myslím si, že by třeba bylo mnohem lepší jakási zkouška z finanční gramotnosti, protože co si budeme povídat, hodně z toho kvanta absoloventů netuší jaké jsou daně a na co, co je to RPSN jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou nebo jaký je rozdíl mezi devizou a valutou.

Pokud je mezi čtenáři někdo kdo by měl co říct nechť se projeví, nebo ať mlčí na věky :D

Výsledek obrázku pro titul
Výsledek obrázku pro thesis

Proč na Erasmus?

10. srpna 2017 v 23:31 | DK |  PROČ? Aneb hledání odpovědí na
Po dlouhé době se zase hlásím . . . Od psaní si dávám pauzu, jelikož mé psaní patří nyní mé největší kamarádce. Diplomce.

Protože dnes jsem ale napsal to co jsem měl, tak mi zbývá chvilka na to něco sem rychle nadatlovat takže, ti co máte pět minut pro článek, hurá do čtení

Nebýt toho, že si mě chtěla přidat cizí slečna do přátel aniž bychom se znali, tak by asi tento článek ani nevznikl. Nakonec jsem se dozvěděl, že se nejedná o žádný podvodný profil ani žádnou nápadnici, ale o spolužačku ze školy, co uvažuje o Erasmu a tak mě přivedla na myšlenku k tomuto článku.

Důvodů proč jet na studia do ciziny je asi několik. Vyjmenovávat je všechny nemá cenu. Navíc, každý si v daných věcech může najít ty své pro a stejně tak i ty své proti.

Aby se neřeklo, pár z nich sem hodím.

1) semestr v cizině bez rodičů je k nezaplacení a bez prudy udělej tohle a udělej támhleto
2) poznáš nové lidi z celého světa a dozvíš se tak např. že Brazilci umí být i docela albíni, a Italové nejedí stále pizzu a pastu
3) navštívíš úžasný místa jak v zemi kde studuješ tak i v okolních státech
4) zdokonalíš si jazyk (u toho bych se pozastavil) Nejde o zdokonalení viz gramatika a tak, jde spíše o to, že se člověk více rozmluví. Nestydí se, a pokud něco neví jak se řekne, dokáže si poradit rukama nohama což je ta nej škola života.
5) dostaneš peníze na to že někam vyjedeš a budeš cestovat (tedy, v tom našem případě)
6) budeš mít na co vzpomínat ve stáří
7) naučíš se skvěle improvizovat ve všech směrech
8) tvé starosti a problémy dostanou nový rozměr a to co bylo problémem se stane banalitou a naopak
9) zjistíš, co jsou tvá játra ochotná přijmout a vyzkoušíš fůru nového pití
10) nikdy nic podobného již nezažiješ.

Jasně, má to i své zápory, a stejně tak jako si každý najde své klady tak i zápory.
Upřímně, já zápory neviděl a neměl.
Jediné co je asi důležité říci, že pokud chceš na Erasmus, měj u sebe cca 20 - 25 tisíc jako zálohu viz letenky, pojištění, výlety, zábava a t d. ...
Takže, pokud oželíte jednu dovolenou u moře s All Inclusive, myslím, že vám nebrání nic v tom vyrazit na ,,půl,, roční dovolenou někam do jiných krajin než jsou ty ve kterých jste denno denně.

Toto je jeden z pohledu ,,malého,, človíčka který má 200 cm. na to, zdali je dobré vyjet na studium pryč mimo ČŘ.

Výsledek obrázku pro dilema