Restaurace Výtopna

28. června 2017 v 21:14 | DK |  Ostatní čtení
Vždycky mám strach z neznámého prostředí. Tím samozřejmě nemyslím práci, školu nebo něco v tomto smyslu.
Mám na mysli restaurace, jelikož jsem od cca. 15 let prošel několika restauracemi od hospodských typů až po ty luxusnější, vím a tuším, co se skrývá za oněmi jídelními lístky, a jak se rychle pozná, když je pivo špatné či to zkrátka a jednoduše stojí za ho....

Proto jsem si pro naše pivko s kamarádem vybral restauraci Výtopna v Palladiu. V této restauraci jsem byl mnohokrát předtím takže jsem věděl do čeho jdu. Nevím zdali bylo špatné postavení hvězd, nebo jsem se nelíbil slečně servírce (i když myslím si, že ona je v tom zrovna nevinně) všechno stálo proti mě.

Při příchodu a dotazu zdali můžeme na zahrádku jsem se dozvěděl že nikoliv že ještě není v provozu. Prý po technické stránce. Snažil jsme se to ukecat, že si pivo vezmeme sami na baru a venku si sedneme, avšak tato prosba se zdála méněcennou. Tak jsem tedy sklopil uši jako malý pejsek a vybrali jsme si místo ve vnitřní části restaurace.

Při první objednávce jsme se dozvěděli že je zde ,,NOVINKA,, a že za to, že nám vláček přiveze nápoj musíme každý zaplatit 25,- Kč. Asi si říkáte, že jsem vůl a proč řeším 25 korun. Je to proto, že pokud jdu do restaurace, kde je servírováno tímto stylem, očekávám že se za pivo či cokoliv jiného nebude muset platit nic extra. Nemluvě o tom, že za Krušovickou 10 chtějí bez koruny 40,- nemluvě o tom, že kvalita piva byla hodně nízko.
Pivo bylo bez bublin a chvíli jsem je snad také podezříval z toho, že v lednici našli jednoho uleželého ležáka po přerážení sudů. Chuťově by tomu odpovídalo.

Martin si objednal steak! Jooo steak, středně propečený. Nevím pokud znáte steak, ale nazývat krkovicí steakem, bych si nedovolil ani v kempu u vody ale proč ne. Pokud to lidem nevadí tak proč by né že ano?

Poslední perlu, kterou bych zmínil by byl příběh o pivu. Jak jsme říkal, do restaurace jsem chodil několikrát.
Na podzim loňského roku jsem si objednal pivo. První pivo přijelo, a bylo celkem v pohodě. Objednal jsme si druhé a to stálo za HOVNO ! Říkám to tedy obsluze, že pivo je špatné a že ho nechci. Bylo mi řečeno, že je to zvláštní jelikož mají v restauraci tankové pivo, a že tedy je pivo z jednoho a toho samého tanku.

Celou dobu mi to vrtalo v hlavě. Jak je sakra možný, že v Paládku nahoře mají tanky? Jak tam dostávají to pivo? Do 4 patra? Dnes mi to nedalo, a slečny servírky jsem se zeptal, jaké pivo mají? Zdali sud či tank?
Jasně že sudové. Vždyť ho přece chodí přerážet.
Takže zde je jasný důkaz toho, že lidem nikdy nevěřit a pokud jste o něčem přesvědčení, stát si za svým.

Moje to byla poslední návštěva v této restauraci. Je to vážně škoda. Restauraci jsem měl rád avšak tímto přístupem si ztratila mou popularitu.
Snad se jim bude dařit a zlepší je jim vše stejně tak, jako když byla nová a rozjížděla se před nějakým tím časem.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 28. června 2017 v 21:39 | Reagovat

25,-Kč za vláček, to ať jdou do prdele, sorry. A Krušovice...?! Sbohem.

2 Daniel Daniel | Web | 30. června 2017 v 10:05 | Reagovat

[1]: Jo jo moje překvapení bylo stejné

3 David David | E-mail | Web | 4. července 2017 v 15:38 | Reagovat

Tak zaplatit 25 Kč za osobu mi nepřijde tak strašné v tak unikátní restauraci. Vláčky nejsou vůbec levná záležitost, v čemž se autor asi vůbec neorientuje. Navíc k pobytu ve Výtopně není nikdo nucen. Komu se to nelíbí (a takových bude), nechť tam nevstupuje. Řekl bych, že kdyby tak uvažoval každý, možná by vedení restaurace změnilo cenovou politiku. Tím, že jste tam šli, jste to jen podpořili, ale to taky asi jen tak nepochopíte. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama