Portugalsko a kam jet?

26. června 2017 v 13:36 | DK |  Ostatní čtení
Strach z neznámého Portugalska? Není jediný důvod, anglicky se lze domluvit jednoduše a turisté jsou vždy vítáni.

Portugalsko, země která je oproti ostatním zemím celkem neobjevená, dle mého názoru. Tedy, alespoň mezi klientelou z Čech. Měl jsem tu možnost strávit letní semestr v malé vesničce Peniche cca 80 km nad Lisabonem. Díky tomu, jsem měl tak měl možnost procestovat vetší část Portugalska, takže mi dovolte sem hodit pár osobních tipů co vidět.


Přílet bych volil do Lisabonu. Přece jen se jedná o největší letiště a zároveň i hlavní město.
Lisabon je město mnoha kultur. Je zde možné zavítat do východní čtvrti kde se člověk rázem ocitá jakoby na hlavní třídě Bangladéže, nebo je možné navštívit část zvanou Bairro Alto což je párty čtvrť kterou by člověk neměl v noci rozhodně vynechat.
Lisabon je plný památek které určitě stojí za to vidět ať už se jedná o hrad Sv. Jiřího, Belémskou Věž, či Jeronýmský palác. Nemyslím si, že je důležité se zde zmiňovat o každém místě však tripadvisor umíme používat všichni.
Já osobně bych doporučil zdolání sochy Ježíše Krista na druhém břehu řeky Tejo.

Z Lisabonu se dají udělat celodenní výlety do Sintry a poté do Cascaie a Estorilu. Místa nádherná, kde si člověk uvědomí, jak moc je na Zemi krásných míst, a co ti lidé všechno dokázali postavit. :)
V Sintře bych spíše doporučil zahrady Quinta da Regaleira, než zámekcký komplex Pena ale to je na každém z vás.
Cascai určitě neváhat a půjčit si kola na kterých se dá jet pořádnej kus cesty. (My dali 30 km)

Další zastávkou kterou bych doporučil by byly zahrady Budha Garden blízko městečka Obidos který také stojí za návštěvu. Kdo nezavítal do Asie budhagarden určitě ocení, jelikož 17m. socha budhů rozhodně překvapí každého.
Odtud je to celkem malý kousek do Obidosu, což je městečko uprostřed historických hradeb. Kde se navíc vyrábí ginja, pro mě griotka v čokoládovém kalíšku.

Kdo by měl náladu, může se zajet podívat do městečka Peniche, odkud se pořádají výlety na ostrov Berlenga. Místo kde sídlí stovky mořských racků, sedí zde na vejcích a vy se kolem nich můžete procházet v metrové vzdálenosti a pozorovat jejich žití. Jinak v Peniche rozhodně Cabo Caveiro :) Maják na útese s panoramatickou restaurací.

Z Peniche bych vyrazil smerem městečko Nazaré. Místo s největšími vlnami na světě, ale to chce přijet v zimě. Přes léto pokud není bouřka to není tak viditelné. Ve městečku je i lanovka která vás dopraví k onomu majáku odkud se dá pozorovat vlnobití.

Po nazaré bych jel směrem na Coimbru. Město studentské, s nejstarší univerzitou v zemi a jednou z těch Evropských. Myslím že není třeba se více rozepisovat, avšak pokud jste mladí cestovatelé, trochu bych se poinformoval co jsou místa Republica. ;)

Z Coimbry je to kousek do Aveira. Benátky severu s malebnými kanály, gondolami, dezertem OVO což je žloutek s cukrem v oplatce. (není to dobré) Aveiro je krásné hlavně v noci když jsou kanály osvětleny a z malebných malých restaurascí vyhrává místí muzika do horkých letních uliček.

A kde skončit? Nabízí se už jen Porto. Pro mě nejhezčí město Portugalska. Most Ludvíka od Eiffela, a místní producentni portského vína člověka přivedou hned k jiným myšlenkám. Zde bych 100% doporučil od Hop ON-OFF dvoudenní poukaz zahrnující 2 veliké trasy, hodinovou plavbu na lodi, prohlídku vinařství s Ochutnávkou slevovou knížečku kde najdete další ochutnávku vína a pokud máte štěstí, tak vám dá prodávající ještě jednu extra poukázku na vinný ochutnávání a to vše za 28€. :)

Poslední, co bych asi zmínil je možnost půjčení auta MUSÍTE MÍT KREDITNÍ KARTU, A NE DEBETNÍ !

Toto jsou moje tipy a rady kam vyrazit v Portugalsku na sever. Snad pomohou :)


Porto - Most Ludvíka


Aveiro - Benátky Portugalska


Na univerzite v Coimbře
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama