OKRADENÍ BĚHEM DNE? V Praze normální.

18. června 2017 v 12:05 | centrum města |  Ostatní čtení
Včera jsem měl možnost poznat, jak to chodí v Praze s turisty. To, že chlapík jménem Janek Rubeš točí videa o Praze a teď i jiných místech, kde co navštívit, dělat a tak, asi možná tušíte, co ale netušíte je to, jak to funguje v reálu.

Včera jsem s mojí kamarádku z UK procházel centrem Prahy, a jako rodilý pražák, jsme jí to všechno pěkně ukázal, i s těmi temnými stránkami.
Takže, toto čtení bude hlavně o tom, co turisty čeká.

Cestou od Prašné Brány směrem na Staromák, jsme navštívili několik suvenýr obchdů. Nutno podotknout, že některé z nich měli vcelku i pěkné, ,,české,, věci viz sklo, keramické půlitry s motivy Prahy, pivka a t d. ...
Našli jsme ovšem i takové, kam člověk přijde a ocitne se jak v muzeu matriošek, alias bábušek. Moc si tedy tyto hračky nepamatuji, díky bohu jsem R-93 ale co vím, že toto není rozhodně český.
Před námi v obchodě byli jetě jedni turisté, kteří se ptali prodavače, proč tady toto prodává, že je to přece typické pro Rusko.
Jeho odpověď byla tato:
No víte, v historii nás okupovali Poláci, Rusáci, UA, BG, HU. Tak proto je tady prodávám, jelikož to turisti rádi kupují, jako vzpomínku. Další jeho věty byly tyto. To jste jako rasisti, že se vám to nelíbí? Co proti tomu máte, čímž chalpíka namíchl, a on se zeptal.
A proč tady prodáváte masky Stalina, Hitlera, beranice se srpem a kladivem?
Protože, onen prodávající pán netušil, že mu rozumím všechno, i když mluvil s nějakým slovanským přízvukem, spustil takovou palbu slov, že můj slovní překlad skončil u slovíčka motherfucker, jelikož v době mého mládi jsem málo asi koukal na Kenyho s Cartmene v originále.
Ale abych jen nehanil, jak jsem psal výše, najdou se i hezké, s celkem přijatelnými cenami za pohledy a magnetky.

Druhá moje zkušenosti byla na Staromáku. Konal se tam festival ohledně minerálky Mattoni, a tím pádem tam bylo hafo pánů policistů, tedy pánů měšťáků. Stály přesně před Cartierem, tam co stávají koňské kočáry za normálních okolností a koukali spokojeně na taxikáře, o kterých Janek točil sérii pořadů na Stream.cz.
Zde je odkaz.
https://www.stream.cz/praha-vs-prachy/10005247-taxi-vs-mestska-policie
čirou náhodou, k nim přišli tři dámy hádám kolem 50-60 let. Dle pohledu to byli jasné Izraelky, a ptaly se, zdali jim poradí kde vzít taxi.
Kluci hlíkující, aby náhodou nedošlo k něčemu nezákonnému, je odkázali přímo na pány taxikáře, stojící před Cartierem, kteří byly od nich vzdáleni tak na 15 metrů, možná 15,5 metrů.
Nedalo mi to, a dámy jsem oslovil: Hledáte taxi? Jedna z nich vypálila jak samopal, že né. Druhá, která vypadala trošku přátelštěji se mě zeptala, jestli já taxi mám. S úsměvem na rtu jsem ji pověděl, že nikoliv, ale pokud chce užít své peníze jinak než za platbu taxi, nechť si zkusí zavolat raději taxi přes dispečing, protože v oblasti Staroměstského náměstí není vhodné si brát taxi rovnou na ulici. Dámy s úsměvem odpověděli a zmizeli nevím kam.

Poslední mojí zkušeností byly směnárny.
Měl jsem v merku dvě. Jedna mi dala kurz 22,-/€. Po lehkém váhání nabídka změněna nebyla, takže jsme kamarádce peníze nevyměnily.
Druhá, která je Jankova oblíbená mi sama neřekla ani kolik mi dá. Ukázala mi na okénku lístek kde bylo 15,-/€. Když jsem se jí zeptal, zdali je to vtip či pravda, pověděla mi že 200€ je malá transakce takže mi může max. zvýšit kurz na 24,-/€ Ani to se nám nezdálo dostatečné, a tak jsme pokračovali v naší cestě. Kreditka to jistí.

Co se dá k tomu asi ještě více napsat? Asi jen to, že má Janek pravdu. Nejnižší forma lidského bytí jest TURISTA.
Pokud není schopen si předem zjistit základní informace, kolik je cca. kurz, kolik stojí cca taxi či jaké jsou přibližně ceny za pivo v centru, nechť se poté nediví, že zaplatí víc, jak za týdenní dovolenou pod Eiffelovou věží.

Výsledek obrázku pro praha welcome
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama