INTERNET V MOBILU?

16. června 2017 v 16:29 | DK |  Ostatní čtení
Blog o Erasmu úspěšně skončil k mému překvapení s pěknou návštěvností, a tak mi nedá, než se s vámi podělit o pár novinek které mi přinesly první dny v Praze.

Nejdřív bych se asi zmínil o tarifech. Jak je vám asi známo, v ČR jsou jedny z nejdražších tarifů u operátorů v Evropě. Na toto téma vzniklo mnoho videí, takže není třeba je tady více rozebírat. Málo kdy jsem ale slyšel či četl, proč tomu tak je.

A protože jsem měl nějaké pochůzky u 02, nedalo mi to, a na tuto otázku jsem se zeptal na pobočce. A dostal jsem vysvětlení, které mě jaksi rozčarovalo ovšem ne natolik, jako odpověď chlapíka v T-Mobilu.

Takže otázka: ,,Proč máme nejdražší tarify v Evropě? Je k tomu nějaké vysvětlení ?,,

02: No víte, v porovnání s Evropou máme nejhustěji pokrytou síť, a vysokorychlostní LTE internet chytíte skoro všude. A v Praze kromě nějakých barů ve sklepech se připojíte takřka kdekoliv, no a protože máme tak husté připojení, s tím je spojena i jeho instalace, a správa sítí a tak různě, takže proto musíme mít na zaplacení všech pracovníků.

no ok, neví jak je to s vysokorychlostním připojením v ostatních zemích ale budiž

T-mbl: No víte, ono je tady celkem husté pokrytí, které vlastně je díky množství stožárů na našem území, a oni ty stožáry musí někde stát a pravdou je, že pod těmi stožáry je tráva, která se musí sekat. Víte, ono se asi budete divti, ale je pravdou že operátoři platí vcelku dobře své zaměstnance a tak se to hold projevuje na té ceně, aby se zaplatil ten kdo seká trávu pod těmi stožáry a t d. ...

No nevím, ale říct mi, že je tarif nejdražší v Evropě vlastně proto, že je nutné zaplatit zahradníka který seká trávu pod stožáry ???
Tak jsem tam tak seděl, pusu dokořán a . . . . . poděkoval jsem a s touto moudrostí se vydal dále do světa.

Výsledek obrázku pro stožár o2
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máte internet v mobilu?

ANO
NE

Komentáře

1 MagicMax MagicMax | Web | 16. června 2017 v 17:05 | Reagovat

Osobně internet nemám kromě Wi-Fi sítě. :)

2 Daniel Daniel | Web | 17. června 2017 v 8:29 | Reagovat

[1]: Net jsem míval, ale zjistil jsem, že ho člověk více méně nijak extra nepotřebuje.
WiFi je všude kolem nás. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama