Finanční stránka €rasmu aneb zatím na chleba ještě máme

2. června 2017 v 21:37 | DK |  Finanční stránka €RA$MU
Uběhla převážná část Erasmu a do konce něho, nám zbývá už jen málo. Myslím si, že by bylo dobré sepsat pár informací ohledně financí a Erasmu, jelikož tato otázka častokrát zaznívala a zaznívá.

První co je asi důležíté zmínit je to, že kdo chce jet na Erasmus, bude muset šáhnout do prasátka a zafinancoavt si ho část ze svého. To, jak velká to část bude, záleži pak už jen na vás samotných. Další důležitou věcí je asi zmínění faktu, že grant pro každou zemi je zcela odlišný. Pro naše Portugalsko to dělalo 400 € na měsíc s tím, že se poté vypočítává i část pokud přijíždíte např. v půli měsíce. A cena nájmu? Tady v Penisu od 155 € (náš) až do 185 €.

My jsme tak od školy dostali 1 742 €, což jen tak pro představu s kurzem z banky 27Kč/€ dělá cca 47 000,-Kč

Nutné také říct, že pokud jedete na Erasmus, musíte počítat s tím, že budete asi cestovat více než když studujete na své domovské univerzitě.
Únor 240€
Zde byly největší položky za prvotní nákupy pro zabydlení, ať už potravin viz mouka, cukr, a t d. . . . ale i vybavení do domácnosti, jelikož naše domácí neměla ani pánvičku, ani prkénko na krájení, ani cedník, struhadlo, otvírák na víno, nebyly tady ani pořádné utěrky, hobičky, pytle do koše a ani vařečky, pokud nepočítám ty plastový, na kteréch jsou vypálený vrypy od horkého hrnce. Potřeba bylo také dokoupit kolíčky jelikož ty, co zde byly, byly tak rezavé, jak kdyby je někdo vyndal po 50 letech z Titanicu.
Březen 472 €
Březen byl ve znamení dvou víkendových výletů. Třídenní Coimbry, kde se podařilo ušetřit nějaké to euro díky ,,gaučserfingu,, a 4 denního Lisabonu s celodenním výletem do Sintry. Poté byl ještě jednodenní trip do Obidosu, ale to je jen malá zanedbatelná částka s porovnáním s předchozími dvěma.
Duben 458 €
Cesta na sever. Nejdříve Aveiro, z toho vlakem Porto a z porta zase zpátky. Asi nejdražší trip na kontinentu, avšak zážitky k nezaplacení. Ke konci měsíce pak byl výlet ještě do Nazaré, což již představovalo malou třešničku na dortu stejně jako Obidos.
Květen 481 €
Měsíc cestování. Nejdříve na Azorské ostrovy, poté strávit noc v Lisabonu. Ráno hurá do Lucemburska, a za pár dní zpět. Trip, který byl nezapomenutelný. Nutné jen říct, že v měsíci květnu není započítáno ubytování a letenky na tyto výlety, které byly palcený zvlášť. V závěru pak druhý výlet do Lisáče, Cascaie a s pražskou delegací na ostrov Berlenga a Budha Zahrad.
Červen --- €

Co přinese tento měsíc
je zatím ještě ve hvězdách. Zatím přinesl lekci potápění a dnes lekci body sufringu, což ne jelepší věc na světě.
Výsledek obrázku pro peníze euro
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama