Červen 2017

Restaurace Výtopna

28. června 2017 v 21:14 | DK |  Ostatní čtení
Vždycky mám strach z neznámého prostředí. Tím samozřejmě nemyslím práci, školu nebo něco v tomto smyslu.
Mám na mysli restaurace, jelikož jsem od cca. 15 let prošel několika restauracemi od hospodských typů až po ty luxusnější, vím a tuším, co se skrývá za oněmi jídelními lístky, a jak se rychle pozná, když je pivo špatné či to zkrátka a jednoduše stojí za ho....

Proto jsem si pro naše pivko s kamarádem vybral restauraci Výtopna v Palladiu. V této restauraci jsem byl mnohokrát předtím takže jsem věděl do čeho jdu. Nevím zdali bylo špatné postavení hvězd, nebo jsem se nelíbil slečně servírce (i když myslím si, že ona je v tom zrovna nevinně) všechno stálo proti mě.

Při příchodu a dotazu zdali můžeme na zahrádku jsem se dozvěděl že nikoliv že ještě není v provozu. Prý po technické stránce. Snažil jsme se to ukecat, že si pivo vezmeme sami na baru a venku si sedneme, avšak tato prosba se zdála méněcennou. Tak jsem tedy sklopil uši jako malý pejsek a vybrali jsme si místo ve vnitřní části restaurace.

Při první objednávce jsme se dozvěděli že je zde ,,NOVINKA,, a že za to, že nám vláček přiveze nápoj musíme každý zaplatit 25,- Kč. Asi si říkáte, že jsem vůl a proč řeším 25 korun. Je to proto, že pokud jdu do restaurace, kde je servírováno tímto stylem, očekávám že se za pivo či cokoliv jiného nebude muset platit nic extra. Nemluvě o tom, že za Krušovickou 10 chtějí bez koruny 40,- nemluvě o tom, že kvalita piva byla hodně nízko.
Pivo bylo bez bublin a chvíli jsem je snad také podezříval z toho, že v lednici našli jednoho uleželého ležáka po přerážení sudů. Chuťově by tomu odpovídalo.

Martin si objednal steak! Jooo steak, středně propečený. Nevím pokud znáte steak, ale nazývat krkovicí steakem, bych si nedovolil ani v kempu u vody ale proč ne. Pokud to lidem nevadí tak proč by né že ano?

Poslední perlu, kterou bych zmínil by byl příběh o pivu. Jak jsme říkal, do restaurace jsem chodil několikrát.
Na podzim loňského roku jsem si objednal pivo. První pivo přijelo, a bylo celkem v pohodě. Objednal jsme si druhé a to stálo za HOVNO ! Říkám to tedy obsluze, že pivo je špatné a že ho nechci. Bylo mi řečeno, že je to zvláštní jelikož mají v restauraci tankové pivo, a že tedy je pivo z jednoho a toho samého tanku.

Celou dobu mi to vrtalo v hlavě. Jak je sakra možný, že v Paládku nahoře mají tanky? Jak tam dostávají to pivo? Do 4 patra? Dnes mi to nedalo, a slečny servírky jsem se zeptal, jaké pivo mají? Zdali sud či tank?
Jasně že sudové. Vždyť ho přece chodí přerážet.
Takže zde je jasný důkaz toho, že lidem nikdy nevěřit a pokud jste o něčem přesvědčení, stát si za svým.

Moje to byla poslední návštěva v této restauraci. Je to vážně škoda. Restauraci jsem měl rád avšak tímto přístupem si ztratila mou popularitu.
Snad se jim bude dařit a zlepší je jim vše stejně tak, jako když byla nová a rozjížděla se před nějakým tím časem.Portugalsko a kam jet?

26. června 2017 v 13:36 | DK |  Ostatní čtení
Strach z neznámého Portugalska? Není jediný důvod, anglicky se lze domluvit jednoduše a turisté jsou vždy vítáni.

Portugalsko, země která je oproti ostatním zemím celkem neobjevená, dle mého názoru. Tedy, alespoň mezi klientelou z Čech. Měl jsem tu možnost strávit letní semestr v malé vesničce Peniche cca 80 km nad Lisabonem. Díky tomu, jsem měl tak měl možnost procestovat vetší část Portugalska, takže mi dovolte sem hodit pár osobních tipů co vidět.


Přílet bych volil do Lisabonu. Přece jen se jedná o největší letiště a zároveň i hlavní město.
Lisabon je město mnoha kultur. Je zde možné zavítat do východní čtvrti kde se člověk rázem ocitá jakoby na hlavní třídě Bangladéže, nebo je možné navštívit část zvanou Bairro Alto což je párty čtvrť kterou by člověk neměl v noci rozhodně vynechat.
Lisabon je plný památek které určitě stojí za to vidět ať už se jedná o hrad Sv. Jiřího, Belémskou Věž, či Jeronýmský palác. Nemyslím si, že je důležité se zde zmiňovat o každém místě však tripadvisor umíme používat všichni.
Já osobně bych doporučil zdolání sochy Ježíše Krista na druhém břehu řeky Tejo.

Z Lisabonu se dají udělat celodenní výlety do Sintry a poté do Cascaie a Estorilu. Místa nádherná, kde si člověk uvědomí, jak moc je na Zemi krásných míst, a co ti lidé všechno dokázali postavit. :)
V Sintře bych spíše doporučil zahrady Quinta da Regaleira, než zámekcký komplex Pena ale to je na každém z vás.
Cascai určitě neváhat a půjčit si kola na kterých se dá jet pořádnej kus cesty. (My dali 30 km)

Další zastávkou kterou bych doporučil by byly zahrady Budha Garden blízko městečka Obidos který také stojí za návštěvu. Kdo nezavítal do Asie budhagarden určitě ocení, jelikož 17m. socha budhů rozhodně překvapí každého.
Odtud je to celkem malý kousek do Obidosu, což je městečko uprostřed historických hradeb. Kde se navíc vyrábí ginja, pro mě griotka v čokoládovém kalíšku.

Kdo by měl náladu, může se zajet podívat do městečka Peniche, odkud se pořádají výlety na ostrov Berlenga. Místo kde sídlí stovky mořských racků, sedí zde na vejcích a vy se kolem nich můžete procházet v metrové vzdálenosti a pozorovat jejich žití. Jinak v Peniche rozhodně Cabo Caveiro :) Maják na útese s panoramatickou restaurací.

Z Peniche bych vyrazil smerem městečko Nazaré. Místo s největšími vlnami na světě, ale to chce přijet v zimě. Přes léto pokud není bouřka to není tak viditelné. Ve městečku je i lanovka která vás dopraví k onomu majáku odkud se dá pozorovat vlnobití.

Po nazaré bych jel směrem na Coimbru. Město studentské, s nejstarší univerzitou v zemi a jednou z těch Evropských. Myslím že není třeba se více rozepisovat, avšak pokud jste mladí cestovatelé, trochu bych se poinformoval co jsou místa Republica. ;)

Z Coimbry je to kousek do Aveira. Benátky severu s malebnými kanály, gondolami, dezertem OVO což je žloutek s cukrem v oplatce. (není to dobré) Aveiro je krásné hlavně v noci když jsou kanály osvětleny a z malebných malých restaurascí vyhrává místí muzika do horkých letních uliček.

A kde skončit? Nabízí se už jen Porto. Pro mě nejhezčí město Portugalska. Most Ludvíka od Eiffela, a místní producentni portského vína člověka přivedou hned k jiným myšlenkám. Zde bych 100% doporučil od Hop ON-OFF dvoudenní poukaz zahrnující 2 veliké trasy, hodinovou plavbu na lodi, prohlídku vinařství s Ochutnávkou slevovou knížečku kde najdete další ochutnávku vína a pokud máte štěstí, tak vám dá prodávající ještě jednu extra poukázku na vinný ochutnávání a to vše za 28€. :)

Poslední, co bych asi zmínil je možnost půjčení auta MUSÍTE MÍT KREDITNÍ KARTU, A NE DEBETNÍ !

Toto jsou moje tipy a rady kam vyrazit v Portugalsku na sever. Snad pomohou :)


Porto - Most Ludvíka


Aveiro - Benátky Portugalska


Na univerzite v Coimbře

NA PRODEJ !

25. června 2017 v 12:00 | DK |  Ostatní čtení
Dlouho tady nebyl žádný nový článek tak jsem rychle něco přihodím aby bylo zase něco ke čtení.

Jel jsem do Českých Budějovic vyklízet byt po mé babičce, aby se dal co nejrychleji prodat.

Takže, pokud by někdo věděl o někom, kdo by sháněl byt v ČB, nechť se ozve. Provize jistá :D

Vyklízel jsem celé tři dny, a věřte že jsem chvílema i našel různé poklady.

Jenže poklady jsou od toho aby se prodávaly, takže, koukněte do tohoto odkazu, a podívejte se, kdybyste měli někoho, koho byste chtěli obdarovat nějakou knížkou, ať už starou či současnou, vyberte, kontaktujte a knížka je vaše stejně tak jako se všemi broušenými vázami a věcmi které jsou v druhé galerii.

Na závěr se snad jesn sluší říct že se mi podařilo lehce ťuknout auto na parkovišti takže bonus k tomu všemu navrch.

Zde přidávám odkazy, kde je možné si vybírat věci :)

http://tekken.rajce.idnes.cz/Nikdy se toho nevzdám, aneb dobrá hudba je důležitá

19. června 2017 v 11:31 | DK
Stalo se něco, co jsme nepředpokládal.
Od 02 mi přišel poukaz na 1000 Kč na přístlušentsví a mobily v prodejnách O2. Bylo to z důvodu vypadnutí roamingu v zahraničí. Tak jsem neváhal, a vydal se vybrat a nakupovat. Nejdříve mě tedy překvapila rozmanitost sortimentu. Měli téměř všechno. Nadruhou stranu je pravdou, že všechny věci byly takřa o několik desítek či stovek korun dražší než byste normálně dokázali sehnat přes internet.

Protože se nikdy nevzdám dobré hudby, koukal jsem po některém z přenosných repráčků. Repráčeky které jsem měl v merku byly dva.

MOJE KRYCHLIČKAJeden byl na BT což umožňovalo přehrávat hudbu bez pomocí kabelů. Věc asi praktická, jenže mé zkušenosti z mým mobilem mi říkaly, že BT a hudební přehrávač bude smrt pro mojí baterii. Rozhodl jsem se tedy pro repráček KS Cube.
Je malinký. Krychlička 5x5 cm. ale dokáže překvapit.

Nebuďte překvapení když si ji koupíte, že bude hrát lehce potichu. Pokud má vybité baterie, ztiší se. Což byl můj případ, když jsme ji zkoušel už v autě.
Doma jsem ji nechal nabít pomocí USB mini které je součástí balení jako kabel s jacky 3,5 mm.
Tóny, jaké se z ní poté vyloudili, mi vyrazili dech. V mobilu obstála moje Krychlička na 4 b. z 5ti a při zapojení do notebooku jsem byl v úžasu 10b. z 5ti.
Má taktéž dva výstupy, takže je možné připojit více kostek k sobě pro vytvoření lepšího zvuku hudby.
Cena v O2 byla 599,-Kč s DPH. Když se člověk bude pídit, najde uričtě levnější a doknoce i s BT. ale pro mě je tato naprosto vyhovujícím řešení.

+ velikost
+ zvuk
+ možnost připevnění pásku
+ výdrž
+ pasivní basy
+ pogumovaný spodek (neklouže)


- zatím žádné nespozorovanéSpeaker Kit Sound Cube

OKRADENÍ BĚHEM DNE? V Praze normální.

18. června 2017 v 12:05 | centrum města |  Ostatní čtení
Včera jsem měl možnost poznat, jak to chodí v Praze s turisty. To, že chlapík jménem Janek Rubeš točí videa o Praze a teď i jiných místech, kde co navštívit, dělat a tak, asi možná tušíte, co ale netušíte je to, jak to funguje v reálu.

Včera jsem s mojí kamarádku z UK procházel centrem Prahy, a jako rodilý pražák, jsme jí to všechno pěkně ukázal, i s těmi temnými stránkami.
Takže, toto čtení bude hlavně o tom, co turisty čeká.

Cestou od Prašné Brány směrem na Staromák, jsme navštívili několik suvenýr obchdů. Nutno podotknout, že některé z nich měli vcelku i pěkné, ,,české,, věci viz sklo, keramické půlitry s motivy Prahy, pivka a t d. ...
Našli jsme ovšem i takové, kam člověk přijde a ocitne se jak v muzeu matriošek, alias bábušek. Moc si tedy tyto hračky nepamatuji, díky bohu jsem R-93 ale co vím, že toto není rozhodně český.
Před námi v obchodě byli jetě jedni turisté, kteří se ptali prodavače, proč tady toto prodává, že je to přece typické pro Rusko.
Jeho odpověď byla tato:
No víte, v historii nás okupovali Poláci, Rusáci, UA, BG, HU. Tak proto je tady prodávám, jelikož to turisti rádi kupují, jako vzpomínku. Další jeho věty byly tyto. To jste jako rasisti, že se vám to nelíbí? Co proti tomu máte, čímž chalpíka namíchl, a on se zeptal.
A proč tady prodáváte masky Stalina, Hitlera, beranice se srpem a kladivem?
Protože, onen prodávající pán netušil, že mu rozumím všechno, i když mluvil s nějakým slovanským přízvukem, spustil takovou palbu slov, že můj slovní překlad skončil u slovíčka motherfucker, jelikož v době mého mládi jsem málo asi koukal na Kenyho s Cartmene v originále.
Ale abych jen nehanil, jak jsem psal výše, najdou se i hezké, s celkem přijatelnými cenami za pohledy a magnetky.

Druhá moje zkušenosti byla na Staromáku. Konal se tam festival ohledně minerálky Mattoni, a tím pádem tam bylo hafo pánů policistů, tedy pánů měšťáků. Stály přesně před Cartierem, tam co stávají koňské kočáry za normálních okolností a koukali spokojeně na taxikáře, o kterých Janek točil sérii pořadů na Stream.cz.
Zde je odkaz.
https://www.stream.cz/praha-vs-prachy/10005247-taxi-vs-mestska-policie
čirou náhodou, k nim přišli tři dámy hádám kolem 50-60 let. Dle pohledu to byli jasné Izraelky, a ptaly se, zdali jim poradí kde vzít taxi.
Kluci hlíkující, aby náhodou nedošlo k něčemu nezákonnému, je odkázali přímo na pány taxikáře, stojící před Cartierem, kteří byly od nich vzdáleni tak na 15 metrů, možná 15,5 metrů.
Nedalo mi to, a dámy jsem oslovil: Hledáte taxi? Jedna z nich vypálila jak samopal, že né. Druhá, která vypadala trošku přátelštěji se mě zeptala, jestli já taxi mám. S úsměvem na rtu jsem ji pověděl, že nikoliv, ale pokud chce užít své peníze jinak než za platbu taxi, nechť si zkusí zavolat raději taxi přes dispečing, protože v oblasti Staroměstského náměstí není vhodné si brát taxi rovnou na ulici. Dámy s úsměvem odpověděli a zmizeli nevím kam.

Poslední mojí zkušeností byly směnárny.
Měl jsem v merku dvě. Jedna mi dala kurz 22,-/€. Po lehkém váhání nabídka změněna nebyla, takže jsme kamarádce peníze nevyměnily.
Druhá, která je Jankova oblíbená mi sama neřekla ani kolik mi dá. Ukázala mi na okénku lístek kde bylo 15,-/€. Když jsem se jí zeptal, zdali je to vtip či pravda, pověděla mi že 200€ je malá transakce takže mi může max. zvýšit kurz na 24,-/€ Ani to se nám nezdálo dostatečné, a tak jsme pokračovali v naší cestě. Kreditka to jistí.

Co se dá k tomu asi ještě více napsat? Asi jen to, že má Janek pravdu. Nejnižší forma lidského bytí jest TURISTA.
Pokud není schopen si předem zjistit základní informace, kolik je cca. kurz, kolik stojí cca taxi či jaké jsou přibližně ceny za pivo v centru, nechť se poté nediví, že zaplatí víc, jak za týdenní dovolenou pod Eiffelovou věží.

Výsledek obrázku pro praha welcome

INTERNET V MOBILU?

16. června 2017 v 16:29 | DK |  Ostatní čtení
Blog o Erasmu úspěšně skončil k mému překvapení s pěknou návštěvností, a tak mi nedá, než se s vámi podělit o pár novinek které mi přinesly první dny v Praze.

Nejdřív bych se asi zmínil o tarifech. Jak je vám asi známo, v ČR jsou jedny z nejdražších tarifů u operátorů v Evropě. Na toto téma vzniklo mnoho videí, takže není třeba je tady více rozebírat. Málo kdy jsem ale slyšel či četl, proč tomu tak je.

A protože jsem měl nějaké pochůzky u 02, nedalo mi to, a na tuto otázku jsem se zeptal na pobočce. A dostal jsem vysvětlení, které mě jaksi rozčarovalo ovšem ne natolik, jako odpověď chlapíka v T-Mobilu.

Takže otázka: ,,Proč máme nejdražší tarify v Evropě? Je k tomu nějaké vysvětlení ?,,

02: No víte, v porovnání s Evropou máme nejhustěji pokrytou síť, a vysokorychlostní LTE internet chytíte skoro všude. A v Praze kromě nějakých barů ve sklepech se připojíte takřka kdekoliv, no a protože máme tak husté připojení, s tím je spojena i jeho instalace, a správa sítí a tak různě, takže proto musíme mít na zaplacení všech pracovníků.

no ok, neví jak je to s vysokorychlostním připojením v ostatních zemích ale budiž

T-mbl: No víte, ono je tady celkem husté pokrytí, které vlastně je díky množství stožárů na našem území, a oni ty stožáry musí někde stát a pravdou je, že pod těmi stožáry je tráva, která se musí sekat. Víte, ono se asi budete divti, ale je pravdou že operátoři platí vcelku dobře své zaměstnance a tak se to hold projevuje na té ceně, aby se zaplatil ten kdo seká trávu pod těmi stožáry a t d. ...

No nevím, ale říct mi, že je tarif nejdražší v Evropě vlastně proto, že je nutné zaplatit zahradníka který seká trávu pod stožáry ???
Tak jsem tam tak seděl, pusu dokořán a . . . . . poděkoval jsem a s touto moudrostí se vydal dále do světa.

Výsledek obrázku pro stožár o2

Konec Erasmu

13. června 2017 v 20:42 | DK |  Erasmus - Peniche
Tak nám to končí.
V den odjezdu končí tak 4 měsíční dobrodružství v džungli jménem Peniche.
K obědu dávám místní ,,frenčízu,, což je tipický Portugalský dobrota. Však na fotce je to dobře vidět.

Dopravujeme se autem Sáry a Elka na nádraží, což jest rozhodně nezapomenutelným zážitkem. Cesta domů se blíž.

Letiště mi není ten den souzené. Tři kila nadváha za 45€ se tak projevuje, a stejně tak i kontrola při průchodu do bezcelní zóny. Jsem brán stranou, a osahán tak důkladně, že by mě takto neosahávala ani kurva v nejluxusnšjším bordelu za pět sto tisíc euro. Při boardingu mají ještě problém s mými zavazadly, ale nakonec se dostávám do éropálnu a vyrážíme vzůru do mraků směrem k Praze.

V Praze mám zajištěný pick up a noční makové buchy. Jak už jsem říkal, buchty mé mámy jsou TOP.

V úterý tak končí můj čas s ženou, kdy si nějakým nedopatřením každý necháváme věc toho druhého. Ona mé Ray Bany a já její bundu. Né proto, že by se nám po nás tak stýskalo, i když i to může být důvod, pravým důvodem bude spíše naše blbost :D Oběd v místní itálii vše napravuje stejně tak s leteckým muzeem.

Večer už jen rodiný sezení jako je zvykem.

Prostě Erasmus v Portugalsku stál za to . . .
Víkend končí

11. června 2017 v 13:22 | DK
Posledních pár dní v Penisu.

přes den jsme vyrazili na surfy a fotit do vln, a k večeru jsme pak měli poslední rozlučkový večer. Končili jsme ve tři ráno a všechno bylo naprosto povedené. Co více k tomu napsat? Snad jen že odjezd se blíží.


RAINBOW 360°

9. června 2017 v 10:00 | DK |  Erasmus - Peniche
Člověk by si měl umět poradit za každé situace.
Ono stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko se totiž vážně nevyplácí.

A tak když chce člověk využít vanu, kterou tedy koneckonců má k dispozici zcela pro sebe, bude muset vymyslet, jak ji napustit horkou vodou tak, aby se dokázal ještě chvíli sprchovat.

On je asi problém ten, že jsem zapomněl říct, že tady máme 50l bojler pro 4 lidi.

Takže hrnce na plotnu a jde se vařit. Přesně tak, po dvou hrncích horké vody a dvou varných konvicích, se vám otvírá taková možnost, že by se jiným o takovém čachtání mohlo jen zdát.

Dalším oříškem bude balení. Jelikož limit zavazadla je stanovený na 23 kg, je nutné se do něj vejít a ani o kilo nepřesáhnout. I když, v Praze prý nějaké to kilo tolerovali, ale hádejte se s těmito místními domorodci o tom, že máte kilo a půl navíc.
Osobní váhu jsem tady nesehnal, ale díky za kuchyňskou, která se na nás směje v naší plně nevybavený kuchyni. Je to tak. Vážení každých bot, trik a mikin je na obzoru a já si říkám, kolik flašek portskýho budu moci přivézt.

Včerejšek byl jinak ve zdravém stylu. S holkami jsme udělali dvě kila ovocného salátu z melounu, ananasu, manga, pomeranče banánu a chtěli jsme dát do něj i papáju, ovšem po koštnutí této exotické věci, jsme tento nápad rychle zahodili. Vzali flašku vína a hurá na skály.
Jaksi jsme se nenamazali. Proč přece, slunce přes mráčky neopaluje. To však také způsobilo, že naše ksichtíky v noci hořeli, a já se tak musel držet v bezpečné vzdálenosti od vajíček, jinak by hrozilo, že se v mžiku uvaří a stanou se z nich vejce na tvrdo.

Viděli jsme super úkaz na sluníčku, což stejně netuším co je, ale vsadím se, že můj kamarád Honzík mi ho rád vysvětlí.
#Rainvbow360°

Jen tak mimochodem, tady lze vidět, jak média lžou. Jeden server tvrdí, že duhu 360° je možné vidět jen z mrakodrapu, druhý odkaz říká že lze duhu takto vidět jen z letadla. No nevím ani mrakodrap, ani letadlo jsme neměli a viděli ji :D

Tím bych asi uzavřel včerejší den a já jdu pro papír, tužku a jdu vážit kolik že vlastně toho tady sebou mám.
Iveta

7. června 2017 v 1:00 | DK |  Rýmy z rýmy
Iveta je mojí ženou
však jen pouze vymyšlenou.
Nikdo v tom nic nehledejte
a verše hned prozoumejte.

Před Erasmem na pivo,
jdem se rychle seznámit.
Tvé jméno měním na Ivo,
hlavu mi chceš rozmlátit.

Avšak není to tak hrozné,
dohodu spolu děláme.
Já ti vařím ty mě pereš,
bytnou často pomlouváme.

Dny se se táhnou jako vodka
co zmrzla nám v mrazáku.
Vzpomínky připomíná fotka
co visí na insťáku.

Cestujeme jako diví
a přátelé se jen diví,
že do školy nelezem
sunset trávíme pod útesem.

Portské nás však někdy zlobí
účes tvůj vždy kytka zdobí.
Šestého šestý svátek máš
zde pár věršů k němu máš.
Co když je to správně? SUP

5. června 2017 v 17:22 | DK |  Erasmus - Peniche
Začala všemi velmi očekávaná událost v místním Penisu, a to závod v pedlování. Pro ty, co netuší co je pedl, je to takové to velké prkno, kde stojíte a pádlujete ve stoje. Více info tady !!!

Událost nad události a oraganizace tak na hovno, že kdybych to nezažil, asi bych ani neuvěřil.

To, že má být tato událost, jsme se dozvěděli před měsícem, kdy nám učitel oznámil, abychom vymysleli hry pro děcka od 5-15 let. Úkol ne až tak těžký. Co bylo spíše těžší, byla celková organizace, co bylo napsáno, za 5 minut opět neplatilo, a pokud jsme přišli na nějaký meeting ohledně této akce, bylo nám to úplně k . . . . . Ale co, říkal jsem si, na pláži to bude lepší.

Během dneška jsme se měli dostavit na pláž. Jak bylo již zvykem, dvě hodiny jsme tam byli naprosto k ničemu jakožto Erasmáci. Po chvíli se připravila stanoviště pro mladé portugalce. Já nevím, za mě osobně, by se s celou akcí dalo pěkně vyhrát. Vymyslet pořádný doprovodný program.

Svačina? Plátek sýra mezi dvěma toustovými chleby. Bez vody vražedná kombinace vyvolávající pocity zadušení, neokysličení šédé kůry mozkové a poté celkovému vypovězení fukce těla.

Oběd? Přesušený plátek vepřového masa doplněný o nedodělané hranolky, které byly gumovější jak gumoví medvídci, nebo parodie na bramborové lupínky, z kterých člověk mohl dostat žlučníkový záchvat díky jejich mastnotě.

Co když je to ale správně?
Celou dobu nám největší kápo všech surfařských káp povídal o tom, jak tato akce bude veliká. Jak tato akce bude v televizi. Jak tato akce zboří hranice návštěvnosti a kde si co si. Člověku při jeho slovech málem ukápla slza, že bude mít tu čest se podílet na něčem tak velkolepém jako je tato událost.
Realitu? Však posuďte sami.

Přemýšlím nad tím zdali je tato cesta správná. Lidi navnadit, navěšet jim bulíky na nos, a poté skutek utek. A je jedno zdali se jedná o pořádání závodů v pedlu, nebo o přijímací pohovor do nové práce, kde vám váš budoucí nadřízený vychválí firmu do nebes a někdy až do vesmíru a poté, když se ocitnete v realitě jste z toho akorát tak na******.

Asi je toto nový trend nějaké strategie, která se začíná uplatňovat mezi lidmi. Však oni to s vámi myslí upřímně přece.

Výsledek obrázku pro paddleboarding

Výsledek obrázku pro myslím to upřímně


Finanční stránka €rasmu aneb zatím na chleba ještě máme

2. června 2017 v 21:37 | DK |  Finanční stránka €RA$MU
Uběhla převážná část Erasmu a do konce něho, nám zbývá už jen málo. Myslím si, že by bylo dobré sepsat pár informací ohledně financí a Erasmu, jelikož tato otázka častokrát zaznívala a zaznívá.

První co je asi důležíté zmínit je to, že kdo chce jet na Erasmus, bude muset šáhnout do prasátka a zafinancoavt si ho část ze svého. To, jak velká to část bude, záleži pak už jen na vás samotných. Další důležitou věcí je asi zmínění faktu, že grant pro každou zemi je zcela odlišný. Pro naše Portugalsko to dělalo 400 € na měsíc s tím, že se poté vypočítává i část pokud přijíždíte např. v půli měsíce. A cena nájmu? Tady v Penisu od 155 € (náš) až do 185 €.

My jsme tak od školy dostali 1 742 €, což jen tak pro představu s kurzem z banky 27Kč/€ dělá cca 47 000,-Kč

Nutné také říct, že pokud jedete na Erasmus, musíte počítat s tím, že budete asi cestovat více než když studujete na své domovské univerzitě.
Únor 240€
Zde byly největší položky za prvotní nákupy pro zabydlení, ať už potravin viz mouka, cukr, a t d. . . . ale i vybavení do domácnosti, jelikož naše domácí neměla ani pánvičku, ani prkénko na krájení, ani cedník, struhadlo, otvírák na víno, nebyly tady ani pořádné utěrky, hobičky, pytle do koše a ani vařečky, pokud nepočítám ty plastový, na kteréch jsou vypálený vrypy od horkého hrnce. Potřeba bylo také dokoupit kolíčky jelikož ty, co zde byly, byly tak rezavé, jak kdyby je někdo vyndal po 50 letech z Titanicu.
Březen 472 €
Březen byl ve znamení dvou víkendových výletů. Třídenní Coimbry, kde se podařilo ušetřit nějaké to euro díky ,,gaučserfingu,, a 4 denního Lisabonu s celodenním výletem do Sintry. Poté byl ještě jednodenní trip do Obidosu, ale to je jen malá zanedbatelná částka s porovnáním s předchozími dvěma.
Duben 458 €
Cesta na sever. Nejdříve Aveiro, z toho vlakem Porto a z porta zase zpátky. Asi nejdražší trip na kontinentu, avšak zážitky k nezaplacení. Ke konci měsíce pak byl výlet ještě do Nazaré, což již představovalo malou třešničku na dortu stejně jako Obidos.
Květen 481 €
Měsíc cestování. Nejdříve na Azorské ostrovy, poté strávit noc v Lisabonu. Ráno hurá do Lucemburska, a za pár dní zpět. Trip, který byl nezapomenutelný. Nutné jen říct, že v měsíci květnu není započítáno ubytování a letenky na tyto výlety, které byly palcený zvlášť. V závěru pak druhý výlet do Lisáče, Cascaie a s pražskou delegací na ostrov Berlenga a Budha Zahrad.
Červen --- €

Co přinese tento měsíc
je zatím ještě ve hvězdách. Zatím přinesl lekci potápění a dnes lekci body sufringu, což ne jelepší věc na světě.
Výsledek obrázku pro peníze euro

Den dětí v Portugalsku alias, bomby na záda a hurá pod vodu

1. června 2017 v 17:15 | DK |  Erasmus - Peniche
Jak to tak bývá, první červnový den patří dětem. A ať chcete nebo ne, protože jsme děti, měli jsme dnes praktickou část našeho předmětu ryby vydry velryby pod vodní hladinu.

Sraz měl být původně v devět hodin u centra potápění, kde však jak je v místních krajinách obvyklé nebyl zdaleka nikdo a tak jsme s všichi sešli v 9:15 a v 9:30 již začínala přednáška o potápění.

Nutno však říci, že z naší erasmácký grupy nedorazil skoro nikdy, nemluvě tak o některých, kteří během čtyř měsíců v metropoli Penisu nedokázali nastuodvat cestu z domu k Pingo Doce. Můj názor je ten, že by bylo už na čase pořádit tak Anetce mapu tohoto malého poloostrova, abychom ji příště někde zase neztratili.

Po přednášce jsme se vydali směr plavečák.
Kdo chce dovnitř, musí mít koupací čepici, a tak jsme po dvou dekádách opět nasadili na hlavy plastové koupací čepice a všichni tak vypadali jak použitý šprcgumy.

Potápění bylo parádní. Možnost nabídky potápění se na otevřeném moři je vskutku lákavá věc, otázkou jest jak to bude s timenanagementem, zdali se to stihne nacpat do posledních pár dnů.

Po prozkoumání dna zdejšího bazénu jsme se vyblbli ještě ve vodě a hurá zrelaxovat po náročném dni.

Musím uznat, že tento studijní pobyt má vážně něco do sebe :)

Album z dneška jest zde http://tekken.rajce.idnes.cz/1.6_Potapeni/