Vlny výšky 14 metrů

1. března 2017 v 8:48 | DK |  Erasmus - Peniche
Konečně jsem se dočkal.

Celou dobu jsem bojoval s tím že jsem zde zatím neviděl pořádnou vlnu. Tím mám na mysli vlnu, která se bude pořádně zvedat, a která bude přepadat tak jak to znám z videjí z Havaje.

No, a dnes se mi i toto vydařilo. I přesto že vítr nebyl tolik silný, a bouřka byla v nedohlednu, na moři se dělo něco, co jsem nikdy zatím neviděl, a musím říct, že i můj mobil se z těch vln posral, když je viděl když jsem natáčel zdravící videjko sousedům z baráčku č.p. 100. Tím chci říct že mají tedy celé video bez zvuku. A pak že věci nemají duši !

Koukáme ven z okna. Ok, tak já z balkonu :D Venku celou dobu takový divný mlhový opar. Člověk si říká co to když svítí slunce? Tak bereme batoh, a i s deštníkem a vyrážíme na obhlídku. (Tedy původně na procházku po pláži na Baleal což je po pláži cca 4 km.)
Hned v prvním střetu chápeme oč tu běží. Moře bouří tak že takto nebouří ani matice v době zkouškového, a dokážu si říct že takto neumí bouřit ani hormony těhotných žen. I když tomuto tématu bych se asi raději i vyhnul. :O Na to jest času dost.
Takže zpět k moři. Vlny. Velikosti mezi cca deseti některé až 15 metrů se lámou o skály a stříkají do výšky několika světelných let. Podívaná neskutečná. Fotíme, divíme se, žasneme, jsme z toho unešení. Toto je přesně to na co celou dobu čekáme. Místo procházky na Baleal to měníme na procházku okolo Peni, protože dneska naše 4 km pláž prostě neexistuje . . .

Z našeho výletu se nakonec stává 15 kilometrový pochod při jehož cca 11 kilometru objevujeme ve skále skvělý úkaz.
Větrnou mořskou díru ze které šlehá vzduch o rychlosti takové, že i ranní sraní by mělo véto rychlosti mělo celkem dobrou konkurenci.
Jakožto fyzikální neznalci a HOTENTOTI jsme unešení ze zpětného tahu když se vlna odlévá a tak samozřejmě do díry vhazujeme co se dá a bavíme se tím jak je nám náš ,,dar,, opět v několika sekundách vrácen. Viz odkaz, TADY KLIKNI !

Od Dračí jeskyně jak jsme umělecky toto místo pojmenovali jdeme na maják, a poté již zpět za úplné tmy domů.

Po cestě zkoušíme světelnost reflexního pásku a jsme překvapeni že kupodivu i funguje :)

K véče dojídáme zbytky co dům dal a noc se již tráví opět v postelích protože . . .

V náhách mám už tisíc mil, stopy smejvá . . . Viva mývalí ohoni . . . . . .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama