Odchod učitele z VŠ ?

9. února 2017 v 0:41 | DK |  Ostatní čtení

Nedá mi to se k tomuto statusu nevyjádřit, ikdyž to stejně nebude mít takový dosah jako kdybych příspěvek sdílel do komentářů, ale to nikomu nevadí.
Druhým důvodem proč tento článek píšu je fakt, že si zabydluji nový cestovní NTB tak je potřeba ozkoušet jak se na této klávenici bude odbře ťukat.

Pro nezaujaté lidi bych jen shrnul pár faktů. Ing. Zjevík byl náš učitel kterého jsme měli letos (tedy jen nekěteří z nás) na cvičení z Perosonálního managementu. Po škole se svým parťákem prý založil luxusní CK ze které mu pravděpodobně plynou příjmy a tak se v době svého volna rozhol učit u nás na škole.

Jeho výuka byla velice zvláštní. Se studenty si rád povídal, komunikoval a někdy zabíhal i do témat které se oblasti personálního managementu zrovna netýkaly.
Spolužáci za mnou chodili, a říkali mi, jestli je s tím možné něco udělat. Že si neplatí rozhodně peníze za to, aby si s nimi učitel povídal, a diktoval jim zápisky jako na ZŠ. A že to je katastrofa a tragédie, a kde si co si . . .
Můj názor byl vcelku podobný avšak jak se řídím, nehas co tě nepálí, pustil jsme to jedním uchem tam, druhým ven.

Pokud mám Ing. Z. hodnotit po osobní stránce, byl to velice dobrý a milý člověk. Upřímný, férový, a popravdě řečeno, je škoda, že takových lidí není na světě více. Přece jenom by to tady pak bylo o něčem lepší. A byl dokonalým příkladem toho, že není možné házet lidi do jednoho stejného pytle pokud např. srovnám povahu a přístup ke studentům s jinými vyučujicími.

CO mě ale dostává je fakt, že se pod příspěvkem vyjadřují lidi, kteří právě oni si stěžovali na jeho přístup v hodinách výuky, kteří poukazovali na to, že takto by učiltel na VŠ neměl vypadat a kteří mi i párkrát radily abych to řešil s výše postavenými ve škole.
Druhým faktem jest to, že nikdo nemá informace z druhé strany. Takže dopátrat se a věřit tomu, co vlastně byla či nebyla pravda je též dosti náročné. Nemluvě o tom, že se velice těším na onu zmiňovanou petici. Ze svých zkušeností s peticemi vím, že na Internetu je každý hrdinou ale pokud si má za něčím stát v reálném životě, již takový hrdina není.

Co tedy má být cílem tohoto článku?
Asi zamyšlení se nad tím, proč jednou lidé křičí a nadávají na někoho, jehož kroky se jim nelíbí, a v zápětí se bouří faktu, o kterém vědí půlku a dokážou otočit svůj názor o 360° .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama