English is no problem 4 me

23. února 2017 v 21:07 | DK |  Erasmus - Peniche
Helou juropijen pípl, aj em Daniel from Praga.
Maj frend Terezka, told mí, that wil bí gud to wrajt some artilk ebaut maj Port. juniverzity and about my engliš spíking hír, bikoz ši dont belív, thet aj now hau tu spík hír and that aj em lost.

So dýr Tereza, ju šud tu bí šur, that aj em spíking hír stil in engilš lengvič. With loukl pípl samtajms with hend and with legs but i now how. ;)
Samtajmz aj hev sam problem with enadr Erasmus students. Dej told to me:,,Danile, ju ár so tolkalejv, plís, bí kvajet for a fjů minits. Also jů ken sí thet i hev no problem vit spíking hír.

And if jů still daznt trast mí. Dis artikl is průf or evidenc thet aj em still hír. Hepy, not hangry, and stil pozitiv sinking.

End.

NO tak to by asi bylo o tom jak jsme tady na tom s ájinou. Přednášky jsou naprosto v pohodě, mluvení taky. Myslel jsem že to bude tedy horší ale očekávání bývá vždy horší.

Včera jsem konečně prvně vytáhnul své letní hadříky. Co to znamená? Že portugalský čučí jako puci když jde někdo v únoru 22/2 do školy v kraťasech a tričku když oni mají bundy, čepice a džíny.
I don´t know.
Ale říkám si, že 17°C není rozhodně na čapku a na šálu.
Omlouvám se ale ta ájina mi leze moc na mozek. Začínám se cítit jako cizinec. Finaly !!! Hurááááá

NO zpátky k věci jelikož toho tady mám rozděláno více. Např. překlad ryb z obchoďáku. Včerejšek teplo - - -
Návštěva Italů v jejich paláci a poté hurá na karetní večer k naší trojce. Naše trojka znamená domeček Terezky, Anetky a Vojťase. Tam jsme zapařili krávy a zloděje, vyřachli nějakou tu flašinkou of wine and wait for our friend Gabi from Italy. Jéj pardon už je to tu zase.


Dnešní den začala tak jak může začít blbej den. Venku vítr že psi mají co dělat a z racků se stávají stíhačky dosahující rychlosti něco kolem 150 m/s. Samozřejmě že první zaspání také na sebe nenechalo dlouho čekat a tak vyrážím směrem škola. Mezi rozlepením očí a vykročení, z domu mě dělí rovných 9 minut a 37 seKUND. Když dorazím ke škole kdy po cestě do sebe láduji American cookies s mlíkem, zjišťuji že my first lesson právě skončila a že můžu jít back to home.
Fakt supr. Tak se chvíli flákám ve škole kde potkávám Anetku a jdeme spolu na randíčko na útesy odkud zkoušíme první živé vysílání na Fb jelikož tam dosahuje signál školní wifiny...
Sooooo awesome
Po cestě ze školy nás vezou polští přátelé tak jsme s Anet v centru dříve. Dostávám v info centru giga mapu Portugalska tak mohu začít plánovat car trip.
JO a ještě jsme byli v místním poutním kostelíčku u školy. Tak abych nezapomněl. Nádhera. Fakt.

Poté rychlos pro Tequilos bo je mexikános týdenos v lokálos Lidlos kde je dobre nákupos pro chudos studentos. Cenos deset euros za flaškos. NO tak přecne nekup tos. K obědos Ivet vařilos rybos prstos se špenátos a batatos.
Co dodat?
Prostě skvělos žranicos v taktos blbos dnos.

Dnes jak jsem říkal překládačka ryb a dopisování blogových restů . . .

Večer v postelích a plánováním výletu po Portugalsku


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama