17. Rakouský ples

23. ledna 2017 v 20:20 | DK |  Ostatní čtení
Leden.
Měsíc kdy se odehrává velká část plesů, a také měsíc, kdy bývá zpravidla pěkná zima. Pravdou je, že posledních pár let si mrazy jako byl včerejší noc nepamatuji, ale to nemění nic na tom, že když klesne rtuť k -14 stupňům, je to vcelku znatelná zima, nemluvě o tom, pokud má člověk na sobě jen plesový úbor který neplní primárně fuknci oblečení, které by majitele mělo zahřát v dobách kdy i tučňáci shání teplé kabáty. Ale ani tato skutečnost nemění nic na faktu, že tento ples byl vyjímečný . . .

Dne 19. ledna se v Žofínském paláci konal již 17 ročník tradičního Rakouského plesu. Událost to byla vstkutku veliká, tudíž byla potřeba se na ni jaksi pořádně také připravit. Jak jinak mohla začít příprava než ve Sky Baru na Národní třídě.

Po uhašení největší žízně jsme vyrazili mrazivým lednovým pořásím směrek k paláci, vstříc té velké slávě.

Na akci byl předepsán dresscode. Pro pány to tak znamenalo smoking, slavností uniforma či tmavý večerní oblek s kravatou. Dámy se ten večer musely na akci objevit v dlouhých plesových šatech. Jiná forma oblečení nepřipada v úvahu což mělo za následek to, že nebylo vidět slečen, které by díky délce svých šatů budili větší pozornost než by byla potřeba. Za mě rozhodně kladný bod.

Samotný ples se odehrával v hlavní místnosti Žofínského paláce.

Půl druhá ráno. Silná odbočka od psaní o plese. Po šichtě v hotelu se sklenkou inspirativní whisky se začíná rodit další část článku o plesu.

...takže Žofín. Místo vskutku nádherné, jediné co mě osobně mrzí, že jsem neviděl přijíždět či odjíždět někoho v onom slavném koňksém kočáru který byl možný si objednat. Tak třeba příště.

Co se baru týká byly vcelku dobře rozmístěny, takže pokud člověk nechtěl stát frontu, stačilo si vybrat některý bar který nebyl obsazený viz např. bar v patře, a byl hned obsloužený.
Co jsme s kamarády pili, byla Plzeň za 50,- Kč 0,3l a Johnie Walker Red Label za 100,- Kč 0,04 l. společně s perlivou vodou za 50,- Kč 0,3 dcl.

Ve spodní částí byl salonek s diskotékou která probíhal od 22 hodiny. DJ jehož jméno si již vážně nepamatuji vyhrával přímo famóóózně, a opět mi potvrdil moji doměnku, že pokud chce někdo někoho roztančit, stačí k tomu pár hitů od Abby, The Beatles, či AC/DC. Oldies jedouv vždy !!!

Spoleně s kamarády jsme ples ukončili ve 4. hodině ranní když jsme se odebrali směrem našich domovů . . . .


Co se celkového shrnutí týká, tak rozhodně musím jen doporučit, protože na takovou slavností akci se člověk nedostane každý den, a pokud porovnám lístek za 1 600,- s lístkem pro studenta za 200,- Kč, je zde jasná volba toho aby se dotyčný zúčastnil. Mimochodem, co mě překvapilo ze všeho nejvíce bylo to, že nikdo u vchodu lístky nekontroloval :D :D :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama