Leden 2017

17. Rakouský ples

23. ledna 2017 v 20:20 | DK |  Ostatní čtení
Leden.
Měsíc kdy se odehrává velká část plesů, a také měsíc, kdy bývá zpravidla pěkná zima. Pravdou je, že posledních pár let si mrazy jako byl včerejší noc nepamatuji, ale to nemění nic na tom, že když klesne rtuť k -14 stupňům, je to vcelku znatelná zima, nemluvě o tom, pokud má člověk na sobě jen plesový úbor který neplní primárně fuknci oblečení, které by majitele mělo zahřát v dobách kdy i tučňáci shání teplé kabáty. Ale ani tato skutečnost nemění nic na faktu, že tento ples byl vyjímečný . . .

Dne 19. ledna se v Žofínském paláci konal již 17 ročník tradičního Rakouského plesu. Událost to byla vstkutku veliká, tudíž byla potřeba se na ni jaksi pořádně také připravit. Jak jinak mohla začít příprava než ve Sky Baru na Národní třídě.

Po uhašení největší žízně jsme vyrazili mrazivým lednovým pořásím směrek k paláci, vstříc té velké slávě.

Na akci byl předepsán dresscode. Pro pány to tak znamenalo smoking, slavností uniforma či tmavý večerní oblek s kravatou. Dámy se ten večer musely na akci objevit v dlouhých plesových šatech. Jiná forma oblečení nepřipada v úvahu což mělo za následek to, že nebylo vidět slečen, které by díky délce svých šatů budili větší pozornost než by byla potřeba. Za mě rozhodně kladný bod.

Samotný ples se odehrával v hlavní místnosti Žofínského paláce.

Půl druhá ráno. Silná odbočka od psaní o plese. Po šichtě v hotelu se sklenkou inspirativní whisky se začíná rodit další část článku o plesu.

...takže Žofín. Místo vskutku nádherné, jediné co mě osobně mrzí, že jsem neviděl přijíždět či odjíždět někoho v onom slavném koňksém kočáru který byl možný si objednat. Tak třeba příště.

Co se baru týká byly vcelku dobře rozmístěny, takže pokud člověk nechtěl stát frontu, stačilo si vybrat některý bar který nebyl obsazený viz např. bar v patře, a byl hned obsloužený.
Co jsme s kamarády pili, byla Plzeň za 50,- Kč 0,3l a Johnie Walker Red Label za 100,- Kč 0,04 l. společně s perlivou vodou za 50,- Kč 0,3 dcl.

Ve spodní částí byl salonek s diskotékou která probíhal od 22 hodiny. DJ jehož jméno si již vážně nepamatuji vyhrával přímo famóóózně, a opět mi potvrdil moji doměnku, že pokud chce někdo někoho roztančit, stačí k tomu pár hitů od Abby, The Beatles, či AC/DC. Oldies jedouv vždy !!!

Spoleně s kamarády jsme ples ukončili ve 4. hodině ranní když jsme se odebrali směrem našich domovů . . . .


Co se celkového shrnutí týká, tak rozhodně musím jen doporučit, protože na takovou slavností akci se člověk nedostane každý den, a pokud porovnám lístek za 1 600,- s lístkem pro studenta za 200,- Kč, je zde jasná volba toho aby se dotyčný zúčastnil. Mimochodem, co mě překvapilo ze všeho nejvíce bylo to, že nikdo u vchodu lístky nekontroloval :D :D :D

Zakončení zkouškového

17. ledna 2017 v 22:08 | DK |  PředODJEZDové období
Tak zimní semestr byl úspěšně ukončený, a odjezdu do zahraničí nebrání nic v cestě.

Po pár testech z managementu personalistiky, cestovních kaceláří a agentur, a destinací se člověk může úspěšně usadit do křesla, dát si sedmileté Legendário a plně začít přemýšlet o to, co si na tu půl roční cestu vlastně že vezme?

Váha 23 kilo není nějak závratní ale prozatím si říkám, že by se do této limitní váhy dalo bezproblémově zabalit vše, co člověk bude potřebovat.
Uvidíme, jak jsem se mýlíl až 15-2 budu řešit které triko je lehčí a budu vážit každý kus oblečení abych náhodu nepřešvihl limit. :D

Takže, vzhůru k pracovím dnům a pomalému balení na cestu . . . .

Změna času letenek

9. ledna 2017 v 19:52 | DK |  PředODJEZDové období
Jak se tak stává, časy se mění.

Stalo se tomu tak i v případě našeho letu, kdy nám let přesunuli z večera 16.2.2017 na ráno přsněji z 18:20 na 6:00 hodin odlet z Prahy.

Přílet do Lisabonu v 8:30 tedy v 7:30 místního času.

Co tak lze říct závěrem? Díky bohu, že neletíme v neděli protože to bychom si asi v půl osmé ráno nemohli koupit nic dobrého k snědku :D


První schůzka 9-1-17

9. ledna 2017 v 19:33 | DK |  PředODJEZDové období
Půl druhý odpolene.
Vyvolení, kteří se dostali na Erasmácký program sedí v KCJ a čekají co se bude dít.

Přichází vedoucí katedry, která má na starost veškeré studijní zahraniční stáže, a předává nám zatím základní informace co je a co není potřeba, že je nutné si zjistit datum začátku a konce výúky na našich budoucích školách abychom dle toho mohli čerpat finanční granty a také nás nabádá k tomu, zdali nechceme vyjet po Erasmu ještě na pracovní stáž do zahraničí, protože je možnost získat a využít další společný grant pro pracovní mobility.

Na chůzce se také objevuje pan prorektor, který nás všechny psychicky podporuje, přidává nám informace ohledně uznávání předmětů, a přeje nám mnoho úspěšných kroků v cizím prostřdí.

Po necelé hodince se rozcházíme, někteří na zkoušky, jiní zas domů, a snažíme se najít v paměti, co nejdůležitějšího jsme si měli z dnešního prvního setkání asi tak odnést.


Kapacita powerbanky 5 200 mAh?

8. ledna 2017 v 19:25 | DK |  Ostatní čtení
Jednou z věcí, kterou jsem určitě potřeboval na cestu byla powerbanka.

To, že se chytré telefony vybíjí rychleji ve stovníní se slavnými Nokiemi 3310 je známo jistě všem, pokud to ale dojde na takovou hranici, kdy vám 100% nabitá baterie vydrží půl dne, chce to udělat nějakou změnu.

V mém případě to byla volba powerbanky o kapacitě 5 200 mAh, v domění, že mou baterii v mobilu nabije alespoň 2x na 100%

To, že kapacita powerbanky je menší než se uvádí na obalu mi bylo známo již před koupí viz (velice dobrý článek ohledně kapacit powerbanek) ale, že mi mojí malou necelou dvoutisícovou baterčičku nabije 1 a půkrát, to jsme tedy nečekal.

Vám tak nechám na posouzení, co je tedy výhodnější, zdali si koupit novou baterku o stokorunu levnější, či powerbanku která vám váš mobil oživí jeden a půlkrát ? :D