23. SRPNA – úterý (den, kdy již nemáme jízdenku platnou)

14. prosince 2016 v 11:51 | DK |  Train Trip CZ 2016
Vyjíždíme směrem Brno. Průvodčí Hitman nás kontroluje, avšak si nevšímá prošlého data a tak cestujeme zadarmiko do Brna.
Tam poznáváme místní krásy jako je socha Odvaha, černý "Orloj" alias dildo na náměstí či kostel sv. Jakuba s přilehlou kostnicí kde je 50 000 lidí v podobě kostí. U sochy koně jsme odchyceny moravskými babkami cestovatelkami, a tak se musíme z povinnosti, a slušnosti s nimi vyfotit na památku jinak by nám asi nedaly pokoj. Stejně tak jsme tedy se i na oplátku vyfotili my s nimi. Kostelem nás provádí teplý dědula podobný Patákovi nemluvě o tom, že ještě šišlá jak nevím co. Po prohlídce hlavního centra jdeme na vlak, kterým se máme dostat do Olomouce. Je ještě dobré zmínit fakt, že obsluha ve Výtopně (Starobrno) byla značně zpomalená, a tak jsme na jedno pivko čekali dobrých 15 minut a 35 sekund. Stejně tak jako je v Brně jako v jediném městě v ČR zpoplatněn hajzl v obchodním centru za 5,- Kč a tak abychom alespoň hajzlbábu nakrkli, bereme si od ní na to účtenku.

Ve vlaku má Kroupič slabší chvilku, a tak to naférovku zalomil. Průvodčí kontroluje jízdenky. Johnasovu jízdenku zkontroluje, vrátí a vše v pohodě. Mě, protože jsem asi vypadal moc podezřele kontroluje detailněji, a tak objevuje její prošlou platnost a chce po nás zaplatit jízdenku 150,-Kč.


V Olomouci již nemáme moc času a tak navštěvujeme hlavní dominanty. Sloup nejsvatější trojice, kostel sv. Michaela, kostel sv. Mořice, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (na Bělidlech) kde se zrovna koná mše.

Při cestě ke chrámu sv. Václava bloudíme, 3x chrám obejdeme, a nakonec se k němu ani nedostaneme. Celý Olomoucký trip završujeme v baru, kde je vše krásné, ale obsluha pomalá, že by i šnek vyhrál závod.
Cestou domů dáváme pizzu na nádraží, Kroupič má škytavkový záchvat a tak musí kupovat vodu.


V pendolinu odpoutáváme pozornost průvodčí, která též přehlíží prošlou jízdenku a tak nás cesta nic nestojí kromě povinné místenky za 50 Kč. Za celý den se nám tak podařilo ujet cca 610 km. za pouhých 200Kč. No a to se vyplatí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama