22. SRPNA – pondělí (poslední den, do kdy máme ofiko jízdenku)

14. prosince 2016 v 11:48 | DK |  Train Trip CZ 2016
Po snídani, která se oproti neděli malinko zmenšila si balíme a vyrážíme směrem Kryštofovo Údolí. Vyrážíme bez batohů, které máme v ,,lagárně,, což je slangový výraz pro luggage room tedy místnost pro zavazadla, ovšem recepční je lehce vyveden z míry, tak se uchylujeme k názvu místnost pro bagáž. Do Kryštofáku nám to jede hned, takže na nádraží ani dlouho nemusíme čekat. Po vystoupení jdeme výjimečně z kopečku kde je Kroupič fascinován malinkou jabloní na které roste pouze jedno jediné jablíčko.


Sama vesnička je krásná. Kdo nebyl, nemá cenu popisovat, a ať se raději podívá na google obrázky. Navštěvujeme dům řemesel, kde si Kroupič kupuje dárky pro strýce k 64 narozkám a mámě ježka, a vydáváme se na naši pivní tradici. Paní servírka nám doporučuje 500 g žebra za 140 Kč tak neváháme a bereme jedny na půl. Chálka to je prostě luxusní, až se nám dělají boule za ušima. Pivko Svijánky téže nemá chybu, a tak necháváme dýško z 222,-Kč na 340,-Kč. Asi to tam nikdo z místních nikdy neviděl, a tak byla v šoku jak paní servírka, tak i pak kuchař, a vsadím se, že z tohoto tipu mají radost ještě dnes a vyprávějí o tom svým pravnoučatům.

Po obědě jdeme směrem na velký viadukt, kde se pořizuje pár fotek a videí s projíždějícími mašinami. Cesta zpět je v klidném duchu a tak děláme konečné fotky na Kryštofáckém mostě. Domů jedeme vlakem, který je sice moderní, a má i zásuvky což je nám k prdu když nemáme nabíječky, ale jaksi těžce překlimatizován, takže se vnitřní teplota pohybovala na přibližných 15°C oproti venkovním 27°C.


Bereme si batohy na hotelu a upalujeme směrem nádraží, odkud nám to jede přes Turnov zpět do Prahy. Cestou do Turnova má Daniel nemilé setkání s hovnem na záchodovém prkénku a tak to hold drží až domů do Prahy. Druhý vlak je již o poznání lepší, co se spolupasažérů týká, ovšem jeden cestující nám dal jasně najevo pachovým efektem, kam měl zrovna namířeno. Kroupič vystupuje přes Čakovice a Johny jede zase přes Hlavák.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama