16. SRPNA – úterý (den od kdy nám platí jízdenka)

14. prosince 2016 v 11:34 | DK |  Train Trip CZ 2016
Den první jest ve znamení seznámení se s provozem na ČD. Sedáme si do kupé k postarší paní a velice podivnému chlapíkovi, který celou dobu poslouchá cosi do uší, mumlá si pro sebe a vypadá, jako kdyby měl pod bundou bombu a byl členem islámského státu. Nemluvě o tom, že slovo parfém pro něj pravděpodobně nebylo zrovna známé. Tím chci říct, že prostě divně smrděl. Bábinka se s námi asi chtěla zapojit do diskuze, a tak při našem rozhovoru o tom, jak každý senior má své záliby, někteří krmí holuby, jiní zase stále zalívají kytičky, bábina zahlásila, když zrovna Honza popíjel svou vodu, že je někdo zalévá květny, jiný zase zalévá sám sebe, a tak se pro první den stává hláškou hláška "Jdu se zalít"


Po příjezdu do Českých Budějek směřujeme na domeček Johnase ségry, zabydlujeme se, dáváme malou sváču v podobě řízků od babičky a pomalu vyrážíme směr zámek Hluboká nad Vltavou.

Vlak do Hluboké je nový a moderní s wifi a průvodčím, který nám povídá, že z nádraží trvá cesta na zámek 24 minut, ovšem když tam šel za tchýní, cesta mu trvala kolem půl hodinky. Naše cesta netrvala ani 24 ani 30 minut nýbrž 45 minut. A délka trasy byla 3,8km.

Pobyt na sluníčku způsobil lehké červánky ve tváři některých z účastníků výletu. Na zámek jsme tedy dorazili, prošli si první okruh s okouzlující průvodkyní Verčou Růžičkovou, a následně se vydali směrem železniční zastávce Hl. n. Vltavou. Po cestě jsme se ještě stavili na doplnění vitaminu B do těla a tak jsme do sebe loupli každý jednoho pravého Budvara. Večer ukazuji Honzovi svůj oblíbený bar Singer (Budvar), ze kterého je lehce rozčarován, a tak se uchylujeme do baru Modré Dveře, kde si dáváme Plzničky a Mastera 16° tmavé pivko. K večeři máme hamburger z Hladového Vokna a zbytkové řízky od babičky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama